Yazı Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 10:44
 
Google Lansmanında Teknoloji Devi Ürünler
 
 

Teknoloji devi Google, yaptığı lansmanda yeni ürünlerinin sunumunu kamuoyuna yaptı. Pixel 2 model telefon, Google Pixelbook, gerçek zamanlı çeviri yapan kulaklık ve akıllı ev araçlarını tanıttı. Lansmanda Samsung ve Apple'a yapılan göndermeler ise oldukça güldürdü. Google CEO'su Sundar Pichai, "En başarılı olduğumuz alanlardaki ürünleri ilk çıkaran biz değildik, ama en başarılı olmayı başardık." dedi.


Pixel 2 karşımıza iki şekilde çıktı. Birisi 4 inç olan hali ve diğeri 5inç olan XL modeli. Daha iyisi için daha büyüğünü almak zorunda değiliz diyen Google'ın CEO'su Apple'a ince bir göndermede daha bulunmuş oldu. Iphone'larda daha iyi özellikler için daha fazla para vererek daha büyük bir model almak gerekirken Pixel 2 modellerinde ekran boyutu dışında hiçbir değişiklik yok. 64 GB veya 128 GB depolama hakkı bulunan kullanıcılara ayrıca sınırsız Google Fotoğraflar ve Google Drive hakkı da hediye edilecek. Akıllı ev sistemi ile entegresi ve asistan özellikleri geliştirilen telefona sonunda su geçirmezlik özelliği de eklenmiş. Kamera kalitesi değerlendirme kuruluşu olan DxOMark'ın derecelendirmesinden 100 üzerinden 98 alarak en tepede yerini alan telefon 12.2 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera bulunduruyor. Tanıtımda suya ve toza dayanıklılık vurgulandı ve arka kısımda bulunan parmak izi tarama özelliği anlatıldı. Smart lens özelliği ile çekilen fotoğraflardaki yer,dizayn ve diğer bilgilere göre Google üzerinden arama yapılabilecek.4 GB RAM bulunduran cihazların yazılım ve donanım olarak oldukça başarılı bir performans göstereceğine inanılıyor. Daha önce Iphone ile dalga geçen Google, bu modelde kulaklık girişini kaldırarak bluetoothlu kulaklık kullanmaya karar vermiş.Pixel 2'nin fiyatı 2bin 320 lira iken Pixel 2XL'ın fiyatı 3bin 34lira olacak.

Lansmanda tanıtılan diğer ürünlere de kısaca değinecek olursak sesli komut özelliğine sahip ilk dizüstü bilgisayarını tanıtan Google, pixelbook isimli notebooku 10 milimetre inceliğinde, 360 derece döner ve dokunmatik ekranlı hazırlamış. Notebook sadece 1 kilogram ağırlığında ve Chrome OS sisteme sahip. 16GB RAM 512 GB SSD disk bulunduran cihazda i5 veya i7 işlemci seçenekleri mevcut. 3bin 570 liraya satışa çıkacak.Bir diğer ürünü olan iki dil arasında gerçek zamanlı çeviri yapabilen kulaklık ise 568 lira. Diğer yandan akıllı ev asistanları, taşınabilir kameralar ve sanal gerçeklik gözlüğü de lansmanda tanıtıldı.

 
Etiketler: Google, Lansmanında, Teknoloji, Devi, Ürünler,
Haber Yazılımı