Yazı Detayı
30 Ağustos 2017 - Çarşamba 15:41
 
30 Ağustos Zafer, zafer benimdir diyebilenindir
Fatma ÖZDEMİR
 
 

 “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.” M.K. ATATÜRK

Ve bugün 96. Yıl dönümünü kutluyoruz. O günlerde yaşanılan mücadeleler, akan kanlar hala htiğimiz, hissederken yaşadığımız anılar.  Yıllar geçmesine rağmen, hiç birini görmememize, tanımamamıza rağmen yüreğimizde yaşattığımız onca kahraman, binlerce yiğit…  Ve o anılar anlatıldığında içimizin ürperdiği, tüylerimizin diken diken olduğu, yüreğimizin en köşesinden kopup gelen gözyaşları. O günleri sahiplenmek vatan için, bayrak için, toprak için bir olmak, birlik olmak. Zafer meşalesi ile ilelebet sizlerin yolunda yürümek.

Hala vatan için yanıp tutuşan, yürekleri sizler için atan, kanının son damlasına kadar verebilecek evlatlarınız var. Sizlerin bize bıraktığı zafer meşalesini göğsünü gere gere taşıyacak evlatlarınız var.

“Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”

Bir karış dahi olsa Vatan toprağını satmam, zira bu Vatan bɑnɑ değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir! 
 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anar, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlarım.

 
Etiketler: 30, Ağustos, Zafer,, zafer, benimdir, diyebilenindir,
Haber Yazılımı