Haber Detayı
07 Temmuz 2015 - Salı 10:09
 
URLA BELEDİYESİ ESNAF DENETİMLERİNİ ARTTIRDI
EGE OLAY- Urla Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilen temiz gıdaları tüketmesi için denetimlere kaldığı yerden devam ediyor.
Güncel Haberi
URLA BELEDİYESİ ESNAF DENETİMLERİNİ ARTTIRDI

Ramazanın gelmesiyle birlikte belediye zabıta ekipleri gıda üretim ve satışı gerçekleştiren yerlere denetimi arttırdı. Önce halk sağlığı diyen Urla Belediyesi, zabıta ekiplerince Çeşmealtı gece pazarı esnaflarını ve Urla fırınlarını denetledi.

ÇEŞMEALTI GECE PAZARI ESNAFLARI DENETİMDEN GEÇTİ

Urla Belediyesi tarafından yenilenerek daha düzenli ve daha güzel bir görünüme kavuşan Çeşmealtı Gece Pazarında, sadece giyim değil, gıda stantları da kuruluyor. Urla halkının hijyenik ürünleri tüketmesi için denetimlere başlayan Belediyemiz, gıda satışı yapan gece pazarı esnaflarını zabıta ekiplerince denetledi. Esnaflar, hijyenik şartları sağlanarak iş önlüğü giyip, şapka ve eldiven kullanarak satış yapmaya başladı.

FIRINLAR DENETLENMEYE DEVAM EDİYOR

Urla Belediyesi tarafından denetlemeleri devamlı yapılan fırınlar, ramazan ayı itibariyle de sık sık kontrol edilmeye devam ediliyor. Urlalı vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilen temiz gıdaları tüketmesi için uğraşan Belediyemiz, Ramazan ayının gelmesiyle denetimleri sıklaştırdı.

Belediyemiz Zabıta ekipleri fırınları gezerek temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı, çıkan pidelerin ve ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığı ve ekmek fiyatlarının kontrolünü yaptı. Fırın çalışanları genel temizlik ve sağlık karneleri konularında denetlenerek, iş önlüğü giymeleri sağlandı.

 
Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: URLA, BELEDİYESİ, ESNAF, DENETİMLERİNİ, ARTTIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı