Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 11:06
 
Türkiye'nin 'Black Friday'i başka 'Cuma'ya kaldı
EGEOLAY/Alışveriş çılgınlığı ‘Black Friday’ (Kara Cuma) sadece ABD’yi değil Türkiye’yi de salladı. ABD’de 115 milyon kişi mağazalara koştu. Türkiye’de ise siteler çöktü ama büyük indirimlerle alışveriş yapmak isteyen tüketiciler hayal kırıklığına uğradı.
Ekonomi Haberi
Türkiye'nin 'Black Friday'i başka 'Cuma'ya kaldı

ABD’den çıkıp, Türkiye dahil hemen hemen tüm ülkelere yayılan alışveriş çılgınlığı günü ‘Black Friday’ (Kara Cuma) dün tüm dünyayı kasıp kavurdu. ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma olan ve markaların ürünlerini bugüne özel kampanyalı fiyatlardan satışa sunduğu “Black Friday”de, dünya yüzde 80’leri aşan oranlardaki indirimlere koştu.

Gazete Habertürk'ten Necdet Çalışkan'ın haberine göre Son yıllarda Türkiye’deki teknoloji başta olmak üzere moda, giyim, aksesuvar, ev eşyası gibi perakende ve online satış kanallarındaki mağazaların da katıldığı ‘Yerli Black Friday’de ise tüketicilerin ilgisi internet sitelerini çökertti.

Ancak Türkiye’deki Black Friday indirimleri, gizli zam ve az talep gören ürünlerde yapılan nispeten düşük indirimlerin gölgesinde kaldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, 'Black, Friday'i, başka, 'Cuma'ya, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı