Haber Detayı
25 Nisan 2016 - Pazartesi 21:58
 
Tercan, İZTAV'ın 5milyon/yıl turist hedefi, şehri heyecanlandırır.
EGEOLAY-ETİK Başkan Yardımcısı Bülent TERCAN, İZTAV Genel Kurulunda, İzmir'in zenginliklerini ve sıkıntılarını özetleyip, turizm kalkınması için atılması gereken adımları aktardı.
Turizm Haberi
Tercan, İZTAV'ın 5milyon/yıl turist hedefi, şehri heyecanlandırır.

Ayrıca İZTAV'ın yeni dönem başkanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz Kocaoğlu'na ve yeni yönetim kuruluna ayrıntılı bir dosya hazırlayıp sunan, Bülent TERCAN, bugün bir rüyanın gerçek olacağını vurgulayarak, bugüne kadar yüzlerce turizm toplantısına katıldıklarını İzmir'de artık konuşma değil eylem zamanının geldiğini söyledi.

Tercan, her yıl için hedefler konulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

 

"İZTAV olarak mutlaka somut hedef koymalıyız 2018 yılı, İzmir'in hedefi yılda 5.000.000 turist ağırlamak olmalı. 5.000.000/yıl turist hedefi, tüm şehrin motivasyonunu arttıracaktır. İzmir'in hiçbir bahanesi olamaz İzmir'de her şey var. Deniz, kum, güneş, tarih, kültür, Unesco dünya listesine girmiş  iki ilçemiz (Bergama, Selçuk/Efes), dünyanın en büyük açık hava çarşısı Kemeraltı, fevkalade güzel Doğal Yaşam Parkı, Lifestyle’ı, Ege Mutfağı, güçlü Gastronomisi, Claros Kehanet Merkezi, Balçova’da, Çeşme’de Termali,  İzmir’den direk uçuşları, son derece modern iç hatlar, dış hatlar havalimanı ve daha nice zenginlikleri var İzmir’in. İzmir’in hiçbir eksiği yok, dolayısı ile hiçbir bahanesi olamaz. Tek yapılması gereken tanıtım, tanıtım, tanıtımdır." dedi.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Tercan,, İZTAV'ın, 5milyon/yıl, turist, hedefi,, şehri, heyecanlandırır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı