Haber Detayı
11 Temmuz 2016 - Pazartesi 11:39
 
Tercan, İzmir'e yabancı turist lazım.
EGEOLAY/ETİK Başkan Yardımcısı Bülent TERCAN, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınlayarak, turizm sektöründeki gelişmeleri de değerlendirdi.
Turizm Haberi
Tercan, İzmir'e yabancı turist lazım.

Tercan, "Ramazan Bayramı'nın tüm hanelere, tüm gönüllere, ülkemize ve insanlığa huzur, saadet, selamet getirmesini temenni eder en kalbi duygularımla kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

Öncelikle bayram tatili ile yaşanan İzmir ve çevresinde ki doluluklar kimseyi kandırmasın. Bayramdan sonra bu yoğunluğu göremezsiniz. Eylül gibi de yerli turist tamamen elini ayağını çekecektir. Güzel İzmir, bunca değere rağmen yabancı turist fakiri olarak, eylül ayında turizm sezonunu bitirecektir.   

İZTAV'ın  yeni yönetim kuruluna, tanıtım adına İzmir'de neler yapılması gerektiğini, nereden başlanması gerektiğini ayrıntılı bir dosya hazırlayıp sunduk.

 

İzmir'e hava yolu ile gelen yabancı turist sayısını 2018 yılında 5.000.000/yıl turist yapmak için kardeş şehirlerle iletişimi sıklaştırıp arttırmak gerekiyor.  2016 yılında hem Türkiye, hem İzmir'imiz zor bir yıl geçiriyor. Kardeşlik zor günde belli olur, bu noktadan hareketle, İzmir Büyükşehir Belediyemizin hiç vakit kaybetmeden daha fazla turist gelmesini sağlamak adına kardeş şehir olduğu Başta Almanya'nın BREMEN şehri, Danimarka'nın ODENSE şehri, İsrail in TEL AVİV YAFO şehri, Konak Belediyemizin kardeş şehir olduğu Almanya'nın HAMBURG-MİTTEilçe belediyesi, Almanya'nın BONN şehri, Amerika'nın NEWYORK eyaleti BROOKLYN belediyesi ile hiç vakit kaybetmeden iletişimlerini hızlandırarak arttırması gerekmektedir. Turizm sektörü olarak bu hamleleri beklemekteyiz. Bu şehirlere gidip Road Showlar yapılmalı, bu şehirlerin yerel medyalarına İzmir'i tanıtıcı reklamlar verilmeli. Bu çalışmalar bir nebze olsun 2016 sezonunu kurtarmak için ve asıl önemlisi 2017 sezonunu çok daha iyi geçirmemize vesile olacaktır.

 

 

İzmir'i, yurtiçinde tanıtıcı faaliyetler yıl boyunca yeterince oluşmaktadır. Hedefimiz avrupalı turist olmalıdır. İhtiyacımız olan da budur. Turizm sektörü, İzmir esnafı, Kemeraltı esnafı, taksiciler, yurtdışı tanıtım çalışmaları ile gelecek turistti beklemektedir." şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Tercan,, İzmir'e, yabancı, turist, lazım.,
Yorumlar
Haber Yazılımı