Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 15:07
 
TEB, İzmirli KOBİ’leri 'Endüstri 4.02a hazırlıyor
EGEOLAY/On yılı aşkın süredir KOBİ’lerin ‘Danışman Bankası’ olarak onların gelişimine ve rekabette güçlenmelerine destek veren Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ’lerin küresel anlamda rekabet edebilmeleri ve “Endüstri 4.0” kavramına adapte olabilmeleri amacıyla Anadolu’da düzenlediği “TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 Buluşmaları”nın ilkini İzmir’de gerçekleştirdi. TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, geleceğe yön vermek isteyen İzmirli KOBİ’ler bir araya geldi.
Ekonomi Haberi
TEB, İzmirli KOBİ’leri 'Endüstri 4.02a hazırlıyor

Danışman Banka’ anlayışıyla on yılı aşkın süredir KOBİ’lerin gelişimine destek veren Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ’lerin rekabette güçlenmelerini desteklemek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda KOBİ’lerin küresel anlamda rekabet edebilmeleri ve “Endüstri 4.0” kavramına adapte olabilmeleri amacıyla İstanbul’dan şimdi de Anadolu’da “TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 Buluşmaları”nı başlatan TEB, ilk etkinliğini İzmir’de gerçekleştirdi. İzmir Hilton’da düzenlenen etkinliğe İzmirli KOBİ’ler yoğun ilgi gösterdi.

 

Boz: “Rekabet için dönüşüme hızlı uyum sağlamalıyız”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, Endüstri 4.0 buluşmaları kapsamında, gelişen teknolojiyle birlikte sanayinin de dijitalleştiği günümüzde KOBİ’lerin farkındalık seviyesini artırmayı hedeflediklerini belirtti. Boz, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Dijitalleşmenin her alanda yoğun bir şekilde yaşandığı bir dönemde sanayinin ayrı kalmasını hayal etmek mümkün değil. Gelecekte rekabet gücü yüksek ülkelerin arasında yer almak istiyorsak yaşanan dönüşüme hızlı uyum sağlamak zorundayız. Sanal gerçeklik uygulamaları, big datanın işlenmesi, giyilebilir teknolojilerle somutlaşmaya başlayan çıktılar yapay zeka ve nano teknoloji gibi faktörlerin devreye girmesiyle üretim dünyasında ezberleri bozuyor. Bu sayede artık daha hızlı, daha esnek, kalitesi daha yüksek ve daha verimli bir sanayi olacak. Zaman ve emek israfı azalacak, artan verimlilik toplumsal gelişimi ve hayat kalitesini artıracak. İşlerin otomatize edilmesi KOBİ’lerimizi doğrudan etkileyecek. İçinde bulunduğumuz dönem gelecek dönem üretim süreçlerini şekillendirme, gerekli aksiyon planlarını oluşturma, Endüstri 4.0 sürecine firmaların nasıl uyumlanacağı konusunda planlarını ve kural setlerini belirleme dönemidir. KOBİ’lerimiz, teknolojiyi iş süreçlerine adapte etmeli ve içinde bulunduğumuz değişim sürecini çok iyi anlamalı.”

 

Ersoy: “Endüstri 4.0 KOBİ’lere devrim niteliğinde fırsatlar sunuyor”

Siemens İcra Kurulu Üyesi Ali Rıza Ersoy, Endüstri 4.0 Yolunda: Dijital Fabrikalar sunumunda endüstri 4.0 kavramının firmaların hayatında yapacağı değişikliklere vurgu yaptı. Ersoy konuşmasında, “Endüstri 4.0 sadece büyük ölçekli sanayi işletmeleri için değil, yeni teknolojileri işine doğru entegre edebilen KOBİ'ler için de devrim niteliğinde fırsatlar sunuyor. Endüstri 4.0'ın sunduğu eşsiz verimlilik, dijitalizasyon ve esneklik, iş süreçlerinde başarıya dönüşüyor. Türkiye'nin Endüstri 4.0 rehberi Siemens olarak, KOBİ'lerimizle bu fırsatları paylaşmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

 

Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı Mehmet Sanlı da Endüstri 4.0 sürecinin KOBİ’lerin hayatında yaratacağı farklara odaklanarak, değişime nasıl adapte olmaları gerektiğini anlattı.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: TEB,, İzmirli, KOBİ’leri, 'Endüstri, 4.02a, hazırlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı