Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 13:04
 
Tanesi 21 bin lira ediyor !
EGEOLAY/Yeni bir rekor değere ulaşan kripto para, yaptığımız yayınlarda açıkladığımız seviyeye yükseliyor. İki gün önce alanlar için fiyat, herkesin beklediği iPhone X'in fiyatına denk bir artış gösterdi
Ekonomi Haberi
Tanesi 21 bin lira ediyor !

Dünyanın en popüler dijital para birimi olan Bitcoin, bazı devletlerin soğuk duruşuna bazılarının ise üretim için çalışmalara başlamasıyla yeni bir rekor değere ulaştı.

Kripto para biriminin değeri son 24 saat içinde en yüksek değer olarak 5.863 dolara yükseldi ancak şu saatlerde değeri 5.600 doların üzerinde seyrediyor. Bu değer, Bitcoin için yeni bir tarihi rekor olarak kayda geçti.

13 Ekim itibarıyla Türk Lirası ile 1 Bitcoin almak için ödemeniz gereken meblağ 21 bin TL'nin de üzerine çıktı. Bu yükseliş nedeniyle iki gün önce 4.800 dolar seviyesindeki 1 BTC bugün 5.800 dolar seviyesinde dolaşarak yatırımcısına 1.000 dolar kazandırdı.Bu da Amerika'da Aralık ayında satışa çıkacak olan iPhone X'un bedeline denk geliyor.

Bitcoin'in yükselişini Teknoloji Yazarı Eylem Cülcüloğlu ile yaptığımız sosyal medya yayınında sizlere aktarmıştık. Cülcüloğlu'na göre yükseliş 6.000 dolara kadar sürebilir.

Ne var ki daha sonra düşüş bekleyen teknoloji yazarı bu aşamada kripto para yatırımcılarının çok dikkatli olması gerektiğini belirtiyor.(Haberturk)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tanesi, 21, bin, lira, ediyor, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı