Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 22:59
 
Sihirli Bulutlar İkinci Baskıdan Çıktı
EGEOLAY/Genç Yazar Halime Erdoğan’ın sevilen çocuk romanı Sihirli Bulutlar ikinci baskıdan çıktı. Çocukların olduğu kadar eğitimcilerin ve velilerin de büyük beğenisini toplayan Sihirli Bulutlar’ın ilk baskısı Türkiye genelinde kısa sürede tükendi.
Eğitim Haberi
Sihirli Bulutlar İkinci Baskıdan Çıktı

Birçok okulun da ödev kapsamı doğrultusunda özetini istediği, eğlendirirken öğreten çocuk romanının ikinci baskıdan çıkması tüm öğrenciler tarafından büyük sevinç ile karşılandı.

Katıldığı kitap fuarlarında miniklerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Yazar Halime Erdoğan, ‘çocuk kitaplarının özellikle de roman kapsamında kaleme alınanların çocuğu okumaya teşvik etmesi açısından eğlendirici olması tabi ki önemli fakat sadece eğlendirmek için kaleme alınan kitapların çocuklara sağladığı fayda minimum düzeyde kalıyor. Çocuklar için yazılan kitapların eğlendirirken hayata dair bilgi sahibi yapması gerekiyor. Çocuklar kitapların içindeki karakterleri kendilerine rol model olarak alabiliyorlar, bu yüzden kitap kahramanlarının ders çalışmaya istekli, sorunları çözümleyebilen, sevilen ve başarılı karakterler olması gerekli. Çocuklar büyürken dersleri, okulları, arkadaşları, aileleri ile bunlara ilaveten kendileri ile ilgili birçok sorun yaşıyorlar. Okudukları kitaplarda bu sorunları nasıl çözümleyeceklerini öğrenmeliler. Düzenli ders çalışmanın hayatlarına katkısını bilebilmeliler. Tüm bunları yapmadıkları takdirde başlarına neler gelebileceğini de bilmeliler. Tabi ki bunlar satır aralarında, sürükleyici bir maceranın içinde sunulmalı ki, çocuk okumaktan zevk alabilsin. Sihirli Bulutlar’da amaçladıklarımı başardığımı geri dönüşlerden anlıyorum. Çok güzel e-mailler alıyorum hem öğrenci ve velilerden, hem de okullardan, bu da beni çok mutlu ediyor. Fuarlarda kitap imzalatmak için gelen çocuklar, roman kahramanımızın yaşadığı maceralardan bahsediyorlar, kahramanla özdeşleşiyorlar ve bunu kendi hayatlarına uyarlıyorlar.’ Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sihirli, Bulutlar, İkinci, Baskıdan, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı