Haber Detayı
22 Nisan 2016 - Cuma 14:28
 
"Sesimizi İzmir duydu, büroktarlar duymuyor”
EGEOLAY - Belediye memurları hem düdük hem de ellerindeki tencere ve tavaları çalarak Konak Meydanı’nda kitlesel bir eylem yaptılar. İzmir halkından da alkışlarla destek alan memurlar adına basın açıklamasını Tüm Yerel Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Dr. Hakan KIRAN yaptı.
Yerel Haberi

19 gündür dimdik onurlu ve gururlu bir eyleme imza attıklarını belirten Kıran konuşmasını söyle sürdürdü;

“Bugün sesimizi duymayanlara karşı belediye emekçileri olarak yine burada toplandık. Ne zamana kadar diye merak ediyorlarsa… Hakkımız olanı alana kadar. Alana kadar bu alanda olacağız! İzmir Büyükşehir Belediyesine sesleniyoruz! Daha ne kadar bekleyeceksiniz? 6 bin belediye emekçisini yok saymaya devam mı edeceksiniz? Çıkın bir açıklama yapın. Gözleriniz kör, kulaklarınız sağır mı oldu? İmzaladığınız sözleşmenin arkasında durun. Yasal anlamda yemek yardımını başlatmak zorundasınız.

Belediyemizde illaki her şey yargı yoluyla mı çözülecek? Buradaki emekçilere sözümüz var bizim. Öyle hakkımızı sizin inisiyatifinize de bırakmadık. 27 Ekim 2015 tarihinden buyana yemek yardımıyla ilgili açtığımız davalar da devam ediyor.

Gelin artık bu memur emekçilerini küstürmeyin. Söz verdiğiniz gibi…Sözleşmede imzaladığınız gibi…Yasal anlamda zorunda olduğunuz gibi; yemek yardımını derhal başlatın”

 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: "Sesimizi, İzmir, duydu,, büroktarlar, duymuyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı