Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 13:31
 
MÜNİBE MİLLET;'DAMAT KOĞUŞU, İNSAN DOĞASININ ACIMASIZLIĞINI GÖZLER ÖNÜNE SEREN BİR FİLM'
EGEOLAY/Mehmet Kala' nın yazdığı ve İlker Savaşkurt'un yönettiği “Damat Koğuşu”, 36. İstanbul Film Festivali Yeni Türkiye Sineması kategorisinde izleyicisiyle buluştu. Cinsel suçlardan hüküm giymiş ya da tutuklanmış insanların kapatıldıkları koğuşlardayaşanılanlardan esinlenilerek çekilen filmde Münibe Millet, cezaevinde olan Yusuf Şengör’ün nişanlısı Sevcan Demir karakterini canlandırdı.
Magazin Haberi
MÜNİBE MİLLET;'DAMAT KOĞUŞU, İNSAN DOĞASININ ACIMASIZLIĞINI GÖZLER ÖNÜNE SEREN BİR FİLM'

Filmin kendisine çok değerlibir deneyim kattığını söyleyen Millet, “Filmde tek ve güçlü bir sahnem var. Sevcan’ın varlığından film boyunca haberdar oluyoruz ve onu sadece final sahnesinde görebiliyoruz.Bana çok şey kattı ve çok şey hatırlattı.  İnsan doğasının acımasızlığını gözler önüne seren bir film. Bana kattıklarının kıymeti ile birlikte sevgili İlker Savaşkurt ve ekibi ile çalışmak ve inançlarına ortak olmaktan çok mutluyum. Umarım çok insana ulaşır” dedi.

“Damat Koğuşu” geçtiğimiz ay 21. Sofya Film Festivali’ndehem “Balkan Filmleri Kategorisi”nde hem de “Uluslararası Kategori”de yarışmış ve festivalden “Genç Jüri Ödülü” ile dönmüştü. 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: MÜNİBE, MİLLET;'DAMAT, KOĞUŞU,, İNSAN, DOĞASININ, ACIMASIZLIĞINI, GÖZLER, ÖNÜNE, SEREN, BİR, FİLM',
Yorumlar
Haber Yazılımı