Haber Detayı
07 Kasım 2014 - Cuma 13:44
 
Mekanlara odaklanan Türkiye’den anonim bir sosyal ağ denemesi.
EGEOLAY-2gossip.com mekanlara odaklanan Türkiye’den anonim bir sosyal ağ denemesi. Dedikodu ve itiraflar kadar mekanlarla ilgili söylenti ve eleştirileri konu alan 2gossip.com, kullanıcıların anonim profiller oluşturmasıyla benzerlerinden ayrılıyor.
Teknoloji Haberi
Mekanlara odaklanan Türkiye’den anonim bir sosyal ağ denemesi.

Dedikodu ve itiraf sitesi olarak hizmet verecek olan girişimin içerikleri, mekanlar üzerine olacak. Söylentileri ve eleştirileri ile bir mekanın olumlu ve olumsuz tüm durum ve haberlerini görebileceğiniz girişim; anonim kullanıcı üyeliği sayesinde de diğerlerinden ayrılıyor. Foursquare’de  gördüğünüz tüm mekanların listesine, neredeyse 2gossip.com sitesinin arama kısmı ile ulaşabiliyorsunuz ancak Foursquare gibi sitelerden ve uygulamalardan ayrılan yönü neresidir derseniz, daha özele inmek olduğunu söyleyebiliriz.
 
Mekan dedikoduları sadece restoranlara yönelik değil. Bir okul olabilir, eğitim merkezi olabilir yada bir futbol sahası olabilir. İstediğiniz herhangi bir mekan için Foursquare’de ki gibi mekan kalitesini, servis hizmetini ve görünüşünü değerlendirebiliyorsunuz ancak 2gossip.com üzerinde yapacağınız değerlendirmeler yada dedikodular bununla sınırlı olmak değil. Her türlü itirafı ve dedikoduyu bu mekan uygulamasında yapabilirsiniz.
 
Kullanıcıların Twitter’a benzer şekilde ancak anonim kalarak oluşturdukları profillerde paylaşımlarını da görebiliyorsunuz. Yani 2gossip.com anonim olsa da, paylaşımların kaynaklarını gizlemiyor. Kullanıcılarsa birbirlerini ya açıkça ya da gizli biçimde takip edebiliyor. Karşı tarafın takip edildiğini bilmesini istemeyen kullanıcılar, takip etmek yerine “dinle” seçeneğinden kişinin söylediğine kulak kabartıyor.
 
2gossip.com’dan edindiğimiz izlenim, ürünün  Whisper,Secret gibi anonim sosyal ağlarla rekabet etmek düşüncesiyle geliştirildiği. Halihazırda üniversite öğrencileri, hastane ve sıkıcı bir iş yerinde çalışanlar ve ev kadınlarını hedeflediklerini söyleyen kurucu ortağı Özdemir Apaydın Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Hindistan, Brezilya ve Slovenya’ dan iş başvuruları ve ortak proje başvuruları aldıklarını belirtiyor. Ekip, New England Venture Summit ‘e sunum yapmak üzere çağırılmış.
 
KİM BU GENÇLER?
 
2gossip 14.10.2013 tarihinde kuruldu. Gençlerin Üniversitede son sınıf öğrencisi iken başladığıkları proje mezun olduktan sonra ortaya çıktı.
 
Halil Özgen Dindar - 9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu.
 
Mehmet Beydoğan - 9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu.
 
Özdemir Apaydın - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği, İşletme ve açık öğretim İktisat mezunu. Konak Anadolu Lisesi mezunu.
 
Zeynel Koçak - 9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu. Konak Anadolu Lisesi mezunu.
 
 
 
Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: EGEOLAY2gossipcom, mekanlara, odaklanan, Türkiye’den, anonim, bir, sosyal, ağ, d
Yorumlar
Haber Yazılımı