Haber Detayı
20 Kasım 2015 - Cuma 15:40
 
Mavinin ve Yeşilin Tonlarına Yolculuk Edin
Bodrum’da tatil yapanlar ve deniz sefası sürmek isteyenlere Alaturkayachting’i tavsiye ediyoruz.
Turizm Haberi
Mavinin ve Yeşilin Tonlarına Yolculuk Edin

Bazı zamanlar insan uzak yerlere kaçma düşüncesi güder. Özellikle mavi turlar, bu konuda ideal bir yaklaşım olabilir. Mavinin, yeşilin ve yelken açmanın yarattığı rahatlık, insanın tüm yıl boyunca yaşadığı yorgunluğu bir çırpıda alıp götürebilir. Denizin vermiş olduğu huzur, dalgaların çıkarmış olduğu ses ve gözlerden uzak olma hissiyatıyla gerçekleşen bu tatil programları, her insanın hayatında bir kez yaşamayı istediği ana öğelerden olur. Bodrum ise bu turlar için oldukça ideal noktalardan birisidir. Özellikle Bodrum – Hisarönü’nde gerçekleşecek olan mavi tur programları insana unutamayacağı bir deneyim sunar. Bu sebepledir ki bölgeye uğrayan kişilerin ilk tercih noktası olur. Bodrum ve Hisarönü arasında gerçekleşen 8 günlük turlar için makale kaynağı burada yer alıyor. Programın detayı ile ilgili bilgiler verecek olursak;

  1. Gün Bodrum

Birinci günde gerçekleşen işler klasik karşılama merasimleriyle başlıyor. Akşam yemeği ve Bodrum limanında geceyi geçirmeden önce, Bodrum’un zengin tarihi ve kültürel öğelerinin yer aldığı küçük bir gezi yapılıyor. Bu gezi sonrasında ise akşam yemeği eşliğinde Türk mutfağının yöresel lezzetleri sofraya geliyor.

  1. Gün Palamut Bükü - İnce Burun

Geceleme yapıldıkta sonra ki sabah ilk işlek kahvaltının yapılmasıyla gerçekleşiyor. Sonrasında ise doğa harikası olan Palamutbükü koyuna doğru yol alınmaya başlıyor. Muhteşem doğa manzaralı gerçekleşen bu programda, turkuaz renkli suların keyfi yaşanıyor. Öğleden sonra ise programda değişiklik yapılarak İnce Burun’a gidiliyor. Geceleme yapmadan önce İnci Burun’da harika gün batımına tanıklık edeceksiniz.

  1. Gün İnce Burun - Bencik Koyu

Program çok yoğun bir şekilde gerçekleşiyor. Sabah kahvaltısının ardından ilk Durak Aktur koyu. Doğal bir cenneti andıran bu koyda yüzme için gerekli zaman ayrılıyor. Sonrasında ise önce öğle yemeği için Bencik koyuna geçiliyor. Burası, Gökova ile Hisarönü’nü birbirinden ayıran eşsiz güzellikte bir yer. Akşam yemeği ve geceleme yine bu koyda.

  1. Gün Bencik Koyu - Selimiye

Geceleme sonrasında yine kahvaltı programı sizi karşılıyor. Rota ise Selimiye köyü. Harika doğa yapısına sahip olan Selimiye’de Kız Kumunun güzelliği sizi karşılayacak. Kız Kumu, denizin ortasında yüzlerce metre ilerlemenize rağmen su derinliğinin ayak bileğinize dahi ulaşmadığı, muhteşem bir doğa harikası olarak biliniyor. Bu harika yerde hem serinleyip hem gezmeniz için yeterli zaman olacak. Konaklama için yeniden Selimiye Koyu’na demir atılacak.

  1. Gün Selimiye - Bozburun

Konaklamayı gerçekleştireceğiniz Selimiye Koyu’nda sabah kahvaltısı sonrasında ayrılacaksınız. Bundan sonra ki rota ise önce Dirsekbükü Koyu, sonra ise Bozburun olacak. Yüzme için en ideal alanlardan birisi sayılan Dirsekbükü, doğal güzellikleri ile de dikkat çeken özel bir mekan. Sonrasında ise rota Bozburun’a çevrilecek ve yine geceleme Bozburun’da olacak.

  1. Gün Bozburun - Kyndos

Bozburun sonrasında ki ilk Rota, Datça olacak. Milattan önce 7. Yüzyıla kadar uzanan tarihiyle Datça, huzuru ve sakinliği yaşayacağınız ender güzellikte ki destinasyonlardan birisi olacak. Gün boyunca ister taş evlerin etrafında gezin, isterseniz şehir kalıntılarını ziyaret edin. Şehir kalıntıları Kyndos kıyılarında yer alıyor. Bunun için akşam özel bir program gerçekleşecek ve bu program sayesinde Datça’nın tüm güzelliklerini görmüş olacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme de burada olacak.

  1. Gün Kyndos - Bodrum

Turun yavaş yavaş sonu yaklaşıyor. Daha fazla gezinti için rota hızlanacak. Sabah kahvaltısı sonrasında ilk durak Poyraz koyuna hareket olacak. Bu bölgede bulunan Siyah Ada ise yüzmek için ayrı bir güzelliğe sahip. Özellikle şinorkel ile yapılan yüzmelerde ideal alanlar, Siyah Ada ve çevresinde yer alıyor. Sonrasında ise eşsiz bir deneyimin ilk adımları atılacak ve Meteor Koyu ziyaret edilecek. Burada yer alan büyük delikten atlayarak harika bir maceranın ilk adımı gerçekleşmiş olacak. Dileyen ve kendine güvenenler bu koyun altında bulunan su altı mağarasını da yüzerek geçebilir. Akşam yemeği ve geceleme ise Bodrum’da yapılacak.

  1. Gün Bodrum

Güzel bir tur programının ardından ayrılık için yeniden Bodrum’a geliyorsunuz. Sabah kahvaltısının ardından tekneden ayrılma vakti geliyor.

Tur programı ve Bodrum Hakkında;

Bodrum, antik çağın Halikarnası olarak adlandırılır. Tarihi çok eskilere dayanan bu kıyı şehrinde zaman geçirmek hem eğlenceli hem de güzel anıları size sunacak. Özellikle Bodrum yarımadasından başlayan turlar özel bir yere sahip. Alaturka Yatçılık tarafından verilen bu hizmet ile Bodrum ve çevresinde eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Son derece güzel, aynı zaman da enteresan bir tatil deneyimi için tercih edebileceğiniz Bodrum’da, hem tarihi eserleri gezip görecek hem de eşsiz güzellikte ki koyların mavi büyüsünü hissedeceksiniz. Bodrum çıkışlı olan ve çevresini de kapsayan bu turlar, modern bir tatilin doğa ile buluşmasını sağlayacak. İnsanlar ne istiyorsa, Bodrum onu vermektedir. Bu sebepledir ki özel bir destinasyon bölgesidir. Muhteşem bir tatil deneyimi, eşsiz güzellikler ve Bodrum hakkında detaylı bilgilere; buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Mavinin, ve, Yeşilin, Tonlarına, Yolculuk, Edin,
Yorumlar
Haber Yazılımı