İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Vizyonda bu hafta
Vizyonda bu hafta
Günün özeti
Günün özeti
Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 11:42
 
KÖY OKULLARI RENKLENİYOR...
Macera Kulübü'nün geliştirdiği Kahramanlar Lions Kulübünün desteklediği köy okulları destek projesi kapsamında başlattıkları, Köy okullarının tamiratını, tadilatını, boya badana işlerini ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk okul olan Kınık - Bağalan ilkokulu, 23 nisan öncesi çocuklara süpriz olarak hazırlandı.
Eğitim Haberi
KÖY OKULLARI RENKLENİYOR...

1 kamyon giyecek, kırtasiye, oyuncak vs yardım malzemesi desteği gelen okula boya badana vs işleri konusunda da gönüllüler eşlik ettiler. 50 kadar gönüllü  bu proje için fırçaları ellerine alarak, sıraların verniklenmesinden, dış ve iç cephelerin boyanmasından, oyun çizgilerinin çizilmesinden, Silinen Ne Mutlu Türk'üm Yazısının yeniden yazılmasına kadar herşeye el attılar.
Şenlik havasında geçen gün köylülerin desteği ile çok daha güzel bir hal aldı. Okula hayırseverlerden gelen, dolaplar, perdeler, barkovizyon cihazı, bilgisayar, perdeler, oyuncaklar, giyecekler, ayakkabılar teslim edilirken, Çocukların gözlerindeki mutluluk görmeye değerdi.
Etkinliğin Koordinatörü Macera Kulübü Başkanı Toprak Özmen,  Çok ses getireceğini biliyorduk, daha bir çok köy okulu bizleri bekliyor bunuda biliyoruz, Sırasıyla hepsine tek tek değeceğiz, ancak bununla birlikte bizim beraber ilerleyen bir düşüncemiz daha var, Bu Köy okullarında okuyan çocukları ücretsiz çanakkaleye götürmek, atalarının yaşadıklarını hmelerini istiyoruz bunun için de, İzmir'in köklü şirketleri, Folkart, Avcılar İnşaat, Yaşar Grubu, Çetmen gibi yerli markalarımızdan destek istiyoruz.. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, Milli  bilince ihtiyaçları var, okullarında örnek olan ablaları abileri onlara yol gösteriyor ilerde olmak istedikleri kişiler belkide izmir'in belediye başkanları belki şirket yöneticileri olacak.
Biz bu çocukları kazanmak kazandırmak istiyoruz.. Bunun için bize destek veren Başta Kahramanlar Lions Kulübü olmak üzere tüm gönüllülere, ismini yazamadığımız tüm malzeme desteği gönderen hayırseverlere ve gönül veren herkese çok teşekkür ediyoruz.
Hayatı daha da güzelleştirmek ancak çocukların gözlerindeki gülümseme arttıkça olacaktır. Biz bu projeyi sürekli yürüyen projelerimiz arasına aldık, İzin veren İl Milli Eğitim Müdür Sayın Ömer Yahşi'ye, Desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Dedi. 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: KÖY, OKULLARI, RENKLENİYOR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı