Haber Detayı
27 Nisan 2016 - Çarşamba 15:00
 
“Kız Kardeşim” eğitimlerine katılan kadınlar sertifikalarını aldı
Emre ÇOBAN / EGEOLAY - Kadınların toplum içinde daha aktif rol almalarını ve ekonomiye katılımlarını desteklemeyi amaçlayan ve 18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlara açık olan Kız Kardeşim Projesi’nin İzmir’deki eğitimleri tamamlandı. İzmir Ticaret Borsası, İzmir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Hayat Boyu Öğrenme Birimi’nin ev sahipliğinde ve Coca-Cola Türkiye ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen eğitimlere katılan kadınlar sertifikalarını 26 Nisan Salı günü düzenlenen törenle aldı.
Yerel Haberi
“Kız Kardeşim” eğitimlerine katılan kadınlar sertifikalarını aldı

İzmir Ticaret Borsası, İzmir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Hayat Boyu Öğrenme Birimi’nin ev sahipliğinde ve Coca-Cola Türkiye ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi’nin İzmir’deki eğitimleri 26 Nisan Salı günü İzmir Ticaret Borsası’nda düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli,  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Tahir Büdün, İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Hukuk Direktörü Zeynep Derman Küçükönder ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan 50 kadın sertifikasını aldı.

 

Sertifika töreninde konuşan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Bugüne kadar bu binanın çatısı altında çok büyük işlere imza attık ama şüphesiz en keyif aldığımız ve çokça önemsediğimiz işler, hep kadınlarımıza dönük işler oldu. Kadınlarımıza yönelik projeleri büyük bir şevkle destekledik. Coca-Cola ve BÜYEM bize Kız Kardeşim fikriyle geldiğinde de aynı heyecanla kapılarımızı açtık. Bugün bu salona bakıyorum ve “keşke her gün bu tür eğitimlere kucak açabilsek” diyorum. Çünkü hepimiz biliyoruz ki kadınsız toplum yarınsız toplumdur ve Türkiye’nin bir parlak geleceği olacaksa bu gelecek, kadınların omuzunda yükselecektir” dedi.

 

2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadını güçlendirme hedefiyle yola çıkan Coca-Cola’nın Türkiye’de yeni bir projeyi hayata geçirmesinden mutluluk duyduğunu söyleyen Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Hukuk Direktörü Zeynep Derman Küçükönder, şunları ekledi: “Coca-Cola olarak, Kız Kardeşim projesiyle İzmirli kadınlara finansal okur yazarlıktan etkili konuşmaya kadar farklı alanlarda yetkinlik kazandıracak eğitimler verilmesine destek olmaktan gurur duyuyoruz. Kız Kardeşim projesiyle çıktığımız yola Kayseri, Malatya, Gaziantep, Trabzon ve İzmir’in ardından, Adana ve Sakarya’da devam ederek Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlara ulaşacağız. Kadınlarımızı dinleyerek, onların ihtiyaçlarına göre bilgi ve yetkinlik kazanmalarına destek olmanın heyecanı içindeyiz. ”

 

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan ise “BÜYEM olarak “Kız Kardeşim” için hazırladığımız eğitim programı; Etkili İletişim Becerileri Geliştirme, Etki Yaratma Becerisi, Etkili Konuşma ve Diksiyon, Finansal Okuryazarlık, Kadın Olmanın Vaz Geçilmez Rolleri ve Kendini Tanı Fark Yarat konu başlıklarını kapsıyor. Toplam 30 saat süren eğitimler katılımcıların kişisel gelişim yolculukları için bir başlangıç noktası olma niteliği taşıyor. Katılımcılarımızın aldığı kişisel gelişim eğitimlerinin gerek sosyal yaşamlarına gerekse iş yaşantılarına olumlu katkı sunması bizleri mutlu edecektir.” dedi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Tahir Büdün ise “Kadınların eğitim seviyesi yükseldikçe, istihdama katılımları da aynı seviyede yükseliyor. Yeryüzünü ve dünyayı değiştirecek olan iyiliktir ve iyiliği toplumumuza aktaracak olan da kadınlarımızdır. O nedenle kadınlarımız için hayata geçirilen Kız Kardeşim gibi projeler çok önemlidir.” dedi.

 

18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlara açık olan Kız Kardeşim eğitimleri kapsamında, katılımcıların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve yetkinlik kazanmalarına destek olan eğitimler verildi. Bu eğitimler kapsamında kişisel gelişimin yanı sıra finansal okuryazarlık, iletişim, sosyal medya, diksiyon, etkili konuşma ve bireysel motivasyon gibi dersler yer alıyor. 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: “Kız, Kardeşim”, eğitimlerine, katılan, kadınlar, sertifikalarını, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı