Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 21:40
 
KEMALPAŞA'DA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR
EGEOLAY/Kemalpaşa Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında ilçede değişim ve dönüşüm devam ediyor.
İzmir Haberi
KEMALPAŞA'DA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

İzmir'in incisi Kemalpaşa'da belediye tarafından başlatılan projelerin ardı arkası kesilmiyor. İlçede adeta bir değişim ve dönüşüm başlatan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Kemalpaşa Belediyesi olarak 2017 yılında kentin fiziki ve zihinsel dönüşümü için önemli projeler gerçekleştirdik. Mahallelerimizin ihtiyaçları ve mahalle dokusuna uygun başlatmış olduğumuz birçok projemiz tamamlandı. Değişim ve dönüşümün devam ettiği İzmir'in incisi Kemalpaşa'mızda 2018 yılı vizyon projelerin açılışları ile geçecek inşallah" dedi.

İlçe merkezi başta olmak üzere eski belde ve köyler olan yeni mahallelerde, modern düğün salonları, sosyal yaşam kompleksleri, spor tesisleri, bilgievleri, mahalle meydanları, yeşil alan ve oyun parkları gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kemalpaşa'mıza kazandırdığımız ve yapımı sadece 1 yıl süren Kültür Sarayı, Park Orman Kemalpaşa sosyal tesisleri, yarı olimpik ısıtmalı yüzme havuzu ve kına konağı, kongre merkezi, nüfusa göre Türkiye'nin en büyük sosyal marketi ve alanında Türkiye'nin en büyük gölpark projesini tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Biz bu çalışmaları yaparken, hiçbir zaman hemşerilerimizden kopmadık. Ne yaptıksak halkımızla istişare ederek hayata geçirdik. İmkanlarımız kısıtlı olmasına rağmen, şirket gibi yönettiğimiz belediyemizin 1 kuruşunu dahi boşa harcamadık. Bunlarla birlikte yürekten bağlı olduğumuz Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayır dualarını da alarak bugünlere geldik. Ne söz verdiysek yerine getiriyoruz.Hatta söz vermediğimiz birçok projeyi de hayata geçirip halkımızın hizmetine sunduk."

"YAPTIKLARIMIZLA ANILMAK İSTİYORUZ"

2018 Yılının Kemalpaşa için unutulmayacak bir yıl olacağını belirten Başkan Uğurlu, "Projelerimizin büyük çoğunluğu tamamlandı. Ama açılışlarını gerçekleştirmedik. Yıl içerisinde diğer projelerimizin de tamamlanması ile birlikte her ay devlet büyüklerimizin de katılımları ile farklı bir projenin açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Amacımız, gelecek nesillere bambaşka bir Kemalpaşa bırakmak. Makamlar ve koltuklar gelip geçicidir. Biz makamımızdan değer alan değil yaptıklarımızla değerli olan bir isim bırakmak için hemşerilerimize hizmet ediyoruz" dedi.

"ŞEHRİMİZE AŞK İLE HİZMET EDİYOR, NESİLLERİ İHMAL ETMİYORUZ"

Kemalpaşa'ya aşk ile ve samimiyetle hizmet ettiklerini belirten Başkan Uğurlu, " Hacı Bayram-ı Veli'nin 'Gönlü taş olanın, şehri taş olur. Gönlü aşk ile dolu olanın, şehri gülistan olur' sözü doğrultusunda Kemalpaşa'mıza hizmet ediyor, diğer taraftan imar ettiğimiz Kemalpaşa'mızda yaşayan çok kıymetli hemşerilerimizi de ihmal etmiyoruz. Çünkü 'Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder'  bu doğrultu da sürekli olarak halkımız ile bir araya geliyor, talep ve beklentilerini dinliyoruz. Ayrıca Kemalpaşa Belediyesi olarak kültürel aktivitelere de büyük önem veriyor ve hemşerilerimizi ihmal etmemeye gayret gösteriyoruz" diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KEMALPAŞA'DA, DEĞİŞİM, VE, DÖNÜŞÜM, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı