Haber Detayı
25 Nisan 2016 - Pazartesi 11:10
 
Kapsamlı yaz temizliği başladı
EGEOLAY - Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe sınırlarında yer alan 30 mahallenin pırıl pırıl bir şekilde yaza merhaba demesi için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
İzmir Haberi
Kapsamlı yaz temizliği başladı

Dikili Belediyesi, yaz sezonuna sayılı günler kala, kapsamlı yaz temizliği çalışmalarına kentin en önemli ana arterlerinden biri olan Uğur Mumcu Caddesi'nden start verdi.

 

Uğur Mumcu Caddesi, Pilot Bölge Seçildi

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında pilot bölge seçilen ve kentin en önemli ana arterlerinden biri olan 3.5 kilometre uzunluğundaki Uğur Mumcu Caddesi'nin hem geliş, hem de gidiş her yönünde yer alan kaldırım ve yol kenarları hummalı bir şekilde temizlendi. Bülent Ecevit Kavşağı'ndan başlayan ve çok sayıda sitenin bağlantı yolunu da içine alan çalışmada yol kenarları ile boş arazilerde büyüyen otlar biçildikten sonra geniş kapsamlı bir temizlik yapıldı.  12 kişilik temizlik ekibinin katıldığı, 50 römork dolusu toprak birikintisi ile molozun bertaraf edildiği çalışma sonrası Uğur Mumcu Caddesi ve bağlantı sokakları görüntü kirliliklerinden arındırılarak, pırıl pırıl hale getirildi.

 

“Temizlikten Taviz Yok”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “2014 Nisan ayından itibaren kentte başlattığımız hummalı temizlik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Geçen iki yılda, özellikle yaz dönemlerinde nüfusumuzun 10 kat artmasına rağmen temizlik çalışmalarında ortaya koyduğumuz performansla oldukça başarılı olduk. Önümüzde kentimizde dolu dolu geçeceğine inandığımız bir yaz sezonu daha var. Yine bu yaz sezonunda da Çandarlı’dan Bahçeli’ye kadar tüm kentimizin daha yeşil, daha güzel, daha çağdaş ve daha temiz olması için taviz vermeden, sistemli ve kararlı bir şekilde çalışacağız. Uğur Mumcu Caddesi'nde yürüttüğümüz çalışmalarda bunun en güzel örneğidir” dedi.

 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Kapsamlı, yaz, temizliği, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı