Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 11:16
 
KAMPÜSÜMÜZ TEMİZ OLSUN!
EGEOLAY/İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakımı Programı öğrencileri, örnek bir etkinliğe imza attı.
Eğitim Haberi
KAMPÜSÜMÜZ TEMİZ OLSUN!

Uğraşı Terapisi dersi kapsamında akademik danışmanları Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fikri Salman’ın koordinatörlüğünde buluşan öğrenciler, kampüste çöp toplayarak, farkındalık oluşturdu.
 
‘Temiz Kampüs’ bilinci yaratma adına böyle bir faaliyet düzenlediklerini, fikrin ise öğrencilerden çıktığını belirten Doç. Dr. Salman, baharın gelmesi, açık havada geçirilen zamanın çoğalmasıyla birlikte, çevrenin daha fazla kirletildiğini söyledi. Pet şişe vb. plastik atıklardan sigara paketlerine kadar pek çok atık malzemenin doğaya gelişi güzel terk edildiğini hatırlatan Doç. Dr. Salman, yaşam alanlarımızı atıklardan arındırmanın önemine dikkat çekti. 
 
Doç. Dr. Salman, “Uğraşı Terapisi dersi kapsamında öğrencilerimize, yaşlılarımızı terapi etmenin eğitimini verirken, bir yandan da bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki etkinlikte, sağlıklı yaşamanın önemine dikkat çekmek için kampüs içinde bisiklet turu düzenleyeceğiz.” dedi. 
Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: KAMPÜSÜMÜZ, TEMİZ, OLSUN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı