Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 00:24
 
İzmirli Gençler Adayımız ‘Bilgehan Ağbaba’ Dedi
EGEOLAY/Önceki Dönem Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Bilgehan Ağbaba Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölgeden Milletvekili aday adaylığını tüm kamuoyu ile paylaştı.
- Haberi
İzmirli Gençler Adayımız ‘Bilgehan Ağbaba’ Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Binası konferans salonunda gerçekleştirilen 27. Dönem Milletvekili aday adaylığı açıklamasında konferans salonuna sığmayan katılımcılar İzmir İl Binasını doldurdu. Ağbaba katılımcıları selamlayıp, teşekkürlerini sunduktan sonra 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimin Türkiye Cumhuriyeti’nin çok partili sisteminin en önemli seçimi olduğunun altını çizerek ‘Bu seçimle Aziz Milletimizin 6 Nisan 2017 referandumunda onayladığı Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi yürürlüğe girecek ve yine milletimizin takdiriyle kuvvetler ayrımı net olarak sağlanacaktır. Bilge Liderimiz elini yine taşın altına koymuş, kendisinin çaktığı kıvılcımla büyük Türk Milleti, Cumhur İttifakının etrafında kenetlenmiştir. Bir küçük kıvılcımdan Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini aydınlatacak, millet aklının tezahürü olan Cumhur İttifakı bir güneş gibi doğmuştur.’ Dedi.

Ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, bin yıldır Türk Milleti ve coğrafyamız üzerinde oynanan oyunlarının, saldırı ve tehditlerin devam ettiğini, hem dış mihraklara hem de dış mihrakların kışkırtıp, desteklediği iç düşmanlarla mücadele edildiğini vurgulayan Bilgehan Ağbaba ‘Irak ve Suriye sınırında toprak bütünlüğü mücadelesi veren ülkemiz, içeride de FETÖ,PKK,DAEŞ,DHKPC ve emperyalistlerin piyonu olan ihanet şebekeleriyle mücadele etmektedir. Ülkemiz ve milletimiz 15 Temmuz’da büyük bir ihanet ile karşı karşıya kalmıştır. Milletin tankı kendine doğrultulmuş, işgal yıllarında bile bombalanmayan Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış, yüzlerce vatandaşımız katledilmiş ve yaralanmıştır. Hainlerin Türkiye’de kargaşa, iç savaş çıkarma, Türk Milletini dağıtma planlarını suya düşüren milletimiz, hainlere gerekli cevabı vererek 15 Temmuz ihanetini bertaraf etmiştir.’ Dedi.

ÜLKEMİZİN BEKA SORUNU DEVAM EDİYOR

Basın açıklamasında ülkenin beka sorununun devam ettiğini vurgulayan Ağbaba ‘Sinmiş kripto yapılar, kaos ortamı yaratmaya çalışan dış mihraplar ve aziz vatanı işgal etmek isteyen emperyalist güçler hala aktiftir. Milli ruh direncinin kırılmasını beklemektedir. Yeni Kapı ruhuyla Türkiye’nin muhatap olduğu tüm sorunlar karşılık beklemeksizin, çıkar gözetmeksizin önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben ilkesi ile göğüslenmiş, tıkanan yönetim sisteminin açılması konusunda fikir ve anlayış birliği sağlamıştır. Ve yine tarih tekerrür etmiş, söz konusu vatan olmuştur. İşte bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakının kurucusu ve tarafı olmuştur. Cumhur İttifakı mazlum ve masum tüm milletlerin kurtuluşu olacaktır. Cumhur İttifakı binlerce yıllık Türk Geleneğinin ve Türk Milletinin ortak aklıdır.  Cumhur İttifakı işgal edilmek istenen Türk Devletinin yıkılmaz, işgal edilmez kalesidir.’ Dedi

CUMHUR İTTİFAKI 2023 LİDER ÜLKE TÜRKİYE’SİNİN MİMARI OLACAKTIR

Cumhur İttifakının yeni kapı ruhu olduğunu söyleyen Bilgehan Ağbaba ‘bizim nazarımızda Cumhur İttifakı Türk Milletinin Ergenekon’dan çıkış yoludur. Türk Milleti dar boğazları yeniden yırtıp, demir dağları yeniden eritecektir. Türk Milletinin müreffeh ve mutlu yarınlarının milli ve yerli olan Cumhur İttifakı ile geleceğine inanıyor ve itibar ediyoruz. Bu itibar ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde ülkümüzü ve ilkelerimizi anlatmak, Cumhur İttifakını iktidar yapıp, mecliste güçlü MHP için çalışmak, Ülkü Ocaklarının gür sesini duyurmak ve Ülkücü mücadele azmini tüm seçim sahalarında teşkilatımız ile birlikte taşımak için mensubu olmaktan şeref duyduğum, ezelimiz ve ebedimiz olan Milliyetçi Ülkücü Hareketin tek siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi’nden İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adayıyım’ dedi.

GELECEK GENÇLİĞİN, GENÇLİK GELECEK

Konuşmasında gençliğin gücüne vurgu yapan eski İl Ocak Başkanı ‘ Ülkücü Hareket bir ve diridir. İpsiz, sapsız, fitneci yapılar hareketimizi bölememiştir. Biz varken de buna müsaade edilmeyecektir. Yerli ve Milli olmaktan vazgeçip, yersiz ve milliyetsiz yapılara kendilerini teslim edenlere, bu ülkeyi teslim etmemek tarihi ödevimizdir. İnanıyorum ki hep birlikte başaracağız. Ve bu yüzden dedik ki ‘GELECEK GENÇLİĞİN, GENÇLİK GELECEK. GELECEK GENÇLİĞE EMANET OLACAK, GENÇLİK DE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKA ÇIKA GELECEK BİİZNİLLAH’ Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beyefendiyi, Ülkücü Şehitlerimizi ve devletimizin bekası için şehadete ulaşmış şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum’ dedi.

Basın açıklamasınıİdris Nebi Karakuş’un Bozkurtların Duası şiirinden ‘

Kazak, Kırgız, Özbek, Azeri, Göktürk
Dirilsin Alparslan, Kalksın Atatürk
Kara bağlar Kırım, yas tutar Kerkük
Gülmek nasip eyle Türk’e Ya Rabbi!’

Dizeleriyle sonlandıran Bilgehan Ağbaba toplu fotoğraf çekiminin ardından Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur’u ve Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV)  İzmir Şubesi Başkanı Birol Demirci’yi makamında ziyaret etti.

 

Bilgehan AĞBABA Kimdir ?

1988 Kars Sarıkamış doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği mezunu olan Bilgehan Ağbaba 2014 – 2017 yılları arasında Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Evlidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmirli, Gençler, Adayımız, ‘Bilgehan, Ağbaba’, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı