Haber Detayı
06 Kasım 2014 - Perşembe 22:31
 
İzmirde 'Banker Bilo' Filmi Gerçek Oldu
İzmir Haberi
İzmirde 'Banker Bilo' Filmi Gerçek Oldu

İzmir'in Gaziemir İlçesi'ndeki Ege Serbest Bölgesi'nin Gümrük kontrol noktasında bulunan görevliler, şüphelendikleri bir TIR'ın dorsesindeki konteynerde yaptıkları aramada, Iraklı 4 kaçağı yakaladı. Kaçakların, yurtdışına gitme vaadiyle kandırılıp, konteynere bindirildikleri ortaya çıktı. Yaşanan bu olay "Banker Bilo" filmini hatırlattı.

GÖREVLİLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

Ege Serbest Bölgesi Gümrük noktasındaki görevliler, bugün öğle saatlerinde gümrük bölgesine giriş yapmak isteyen bir TIR'dan şüphelendi. Plakası öğrenilemeyen TIR'ın dorsesindeki konteyneri kontrol eden görevliler, konteynerin kapı kilidindeki mührün tahrip edildiğini fark etti ve içini inceleyince gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

TIR YURT DIŞINA ÇIKMIYOR

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Iraklı olduğu tespit edilen 4 kaçağı konteynerden indirdi. Iraklı kaçakların, yurt dışına gitme vaadiyle kandırıldığı, gerçekte TIR'ın yurtdışına hiç çıkmayacağı belirlendi. Yanlarında, yiyecek ve içecek de bulunan kaçakların tuvalet ihtiyaçlarını ise pet şişelere giderdikleri bildirildi.

"BANKER BİLO" FİLMİNİ HATIRLATTI

Yaşanan bu olay Türk sinemasının unutulmaz filmi "Banker Bilo"yu hatırlattı. Usta yönetmen Ertem Eğilmez'in yönettiği, Şener Şen ve İlyas Salman'ın oynadığı filmde de birçok kişi Almanya'ya gitme vaadi ile kandırılıyordu. Filmde Almanya'ya kamyon kasasında gitmek isteyen vatandaşlar, bir süre sonra aslında İstanbul'a geldiklerini fark ediyorlardı.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: İzmirde, Banker, Bilo, Filmi, Gerçek, Oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı