Haber Detayı
28 Nisan 2016 - Perşembe 17:45
 
İZMİR TRABZONLULAR DERNEĞİ’NDEN CEYLANPLINARLI MİNİKLERE BÜYÜK JEST
EGEOLAY-İzmir Trabzonlular Derneği katkılarıyla Şanlıurfa’nın ilçesinde yer alan Aydoğdu ilkokul ve ortaokulu öğrencileri için Şanlıurfa’ya otobüs gezisi düzenlendi.
Güncel Haberi
İZMİR TRABZONLULAR DERNEĞİ’NDEN CEYLANPLINARLI MİNİKLERE BÜYÜK JEST

42 öğrencinin katıldığı gezide Ceylanpınar’dan Şanlıurfa’ya yolculuk eden minikler, öğretmenleriyle doyasıya eğlenerek adeta yolculuğun tadını çıkardı.

İlk olarak balık gölünü ziyaret eden öğrenciler, öğretmenlerinden balık gölü tarihi hakkında bilgi aldı. Balık gölü ziyaretinin ardından Şanlıurfa’nın kuzeyinde yer alan Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı, Mevlid-i Halil Camisi ve Ayn-Zeliha Gölü’nü ziyaret eden Ceylanpınarlı öğrenciler, daha sonra AVM’de ilk defa sinemada film izlemenin heyecanını yaşadılar.

Sinema sonrasında yemek ve dondurma keyfi yapan minikler, son olarak Şanlıurfa Müzesi’ni ziyaret ettiler.

 İzmir Trabzonlular Derneği Başkanı Mehmet Karal, öğrencilere dernek olarak katkı koymaktan son derece mutlu olduklarını ifade ederek “ Şanlıurfa gezisini organize eden  Aydoğdu orta okulu öğretmenlerine,  programa destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Derneğimiz bu tip sosyal projelerde yer almaya devam edecek”dedi.

Ceylanpınar gezisi sonrası mutlulukları gözlerinden okunan minikler, gezi hakkında duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Urfa gezisi için öğretmenlerine teşekkür eden öğrenciler,  “Gerçekten çok güzel bir gün geçirdik. Bizleri Urfa’ya götüren ve Şanlıurfa’yı gezdiren hocalarımıza ve geziyi düzenleyen  başta İzmir Trabzonlular Derneği’ne  olmak üzere  teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar. 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: İZMİR, TRABZONLULAR, DERNEĞİ’NDEN, CEYLANPLINARLI, MİNİKLERE, BÜYÜK, JEST,
Yorumlar
Haber Yazılımı