Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 11:58
 
İZMİR KALKINMA AJANSI 2 YENİ MALİ DESTEK PROGRAMI İLAN ETTİ
EGEOLAY/İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) 29 Aralık 2017 tarihi itibariyle “Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması” ve “Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı” başlıklarında iki yeni mali destek programı ilan etti.
Ekonomi Haberi
İZMİR KALKINMA AJANSI 2 YENİ MALİ DESTEK PROGRAMI İLAN ETTİ

Söz konusu mali destek programları ile İzmir ekonomisine aktarılacak olan toplam 25 Milyon TL mali kaynağın, 2014-2023 İzmir Bölge Planı’nın “güçlü toplum”, “güçlü ekonomi” ve “yüksek yaşam kalitesi” hedeflerine ulaşılmasına yönelik çalışmalara katkı sağlaması beklenmekte. 15 Milyon TL bütçeli “Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması” Mali Destek Programı kapsamında taşınmaz kültür varlıklarının korunması, mevcut kullanımının iyileştirilmesi, bölgedeki sosyal, kültürel ve turizme ilişkin altyapıyı geliştirecek şekilde işlev kazandırılmasına yönelik projeler desteklenecek. Böylece İzmir’in cazibe merkezi haline getirilerek kentsel yaşam kalitesi ve rekabetçiliğinin artırılması sağlanacak. Program kapsamında proje başına verilebilecek destek miktarı projelendirme bileşeninde asgari 25.000 TL ve azami 200.000 TL, küçük ölçekli altyapı bileşeninde ise asgari 100.000 TL ve azami 1.500.000 TL olarak belirlendi.

10 Milyon TL bütçeli “Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı” Mali Destek Programı ise İzmir’de genel olarak sosyal uyumun geliştirilmesini hedeflemekte. Bu kapsamda özel politika gerektiren gruplar olarak tanımlanan yaşlılar, madde bağımlıları, engelliler, göçle gelenler, çocuklar ve gençlerin güçlendirilmesine yönelik kurum ve kuruluşların altyapılarının ve hizmet sunma kapasitelerinin geliştirilmesine hizmet edecek projeler desteklenecek. Program kapsamında proje başına asgari 200.000 TL ve azami 1.000.000 TL destek verilebilecek.

İZKA Mali Destek Programlarına İzmir’deki kamu kurumları, belediyeler, üniversiteler, meslek kuruluşları, dernek ve vakıflar; kooperatif ve birlikler gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar başvurabilecek. Her iki program kapsamında projelere en fazla %75 oranında destek verilebilecek olup proje uygulama süreleri en fazla 24 ay olabilecek.

Potansiyel başvuru sahiplerine yol göstermek amacıyla Ajans tarafından başvuru rehberleri hazırlandı. Ayrıca her iki programın amaçları, öncelikleri, başvuru koşulları vb. konularında bilgilendirme toplantıları ile proje ve bütçe hazırlama konusunda eğitim toplantıları düzenlenecek. Bilgilendirme ve eğitim toplantılarının yer ve zaman bilgileri İZKA internet sitesinde yayınlanacak.

İZKA Mali Destek Programları için proje başvuruları 22 Mart 2018 saat 17:00’ye kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılacak ve 29 Mart 2018 saat 17:00’ye kadar KAYS üzerinden üretilen taahhütnamenin e-imza ile imzalanmasıyla tamamlanacaktır. Programlar ile ilgili detaylı bilgileri içeren başvuru rehberleri www.izka.org.tr internet adresinden temin edilebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZMİR, KALKINMA, AJANSI, 2, YENİ, MALİ, DESTEK, PROGRAMI, İLAN, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı