Haber Detayı
31 Ekim 2017 - Salı 13:38
 
İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ'NDEN BALKANLARA ÇIKARTMA!
EGEOLAY/İzmir Bosna Sancak Derneği Türkiye’de eşi az görülecek büyük bir projeye imza atarak Sırbistan’ın Sancak Bölgesi’nde bulunan Novipazar Şehir Hastanesine toplam değeri yaklaşık 50 bin Türk lirasına 5 diyaliz yatağı bağışladı.
Güncel Haberi
İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ'NDEN BALKANLARA ÇIKARTMA!

Balkanlara yaptığı yardımlarla sürekli gündemde olan ve örnek alınan İzmir Bosna Sancak Derneği bu sefer çıtayı iyice yukarı çıkardı.

 

Novipazar şehir hastanesi üroloji bölüm şefi Edin Hacibuliç yapılan yardımla ilgili şunları söyledi;

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ile daha önce yaptığımız görüşmede ihtiyaçlarımızı bildirdik. Bizim acil ihtiyacımız olan Diyaliz yataklarıydı ve onları hastanemize kazandırdıkları için kendisine ve dernek yönetimine çok teşekkür ederim dedi.

 

Bu çalışmalarla ilgili İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül şu açıklamayı yaptı;

Daha önce yaptığımız görüşmelerde hastane yönetimi diyaliz hasta yataklarına ihtiyaçları olduğunu söylediler biz yönetim kurulumuzda konuyu ele aldık ve 5 yatak alabileceğimize karar verdik. Bu yatakların maliyeti için bizlere destek olan dernek üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yatakların teslimini yönetim kurulundan arkadaşlar ve bir kısım üyelerle yaptık. Bu tip çalışmalarımız devam edecektir.

Ayrıca Karadağ Türkiye Büyükelçi’si Serhat Galip’i ziyaret ederek dernek olarak bu bölgede neler yapabilir izi konuştuk.

Bir başka Projemizi de İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği (İHÇED) ile birlikte gerçekleştirerek, Karadağ’ın Sancak bölgesinde kalan Rozaje Belediye Başkanı Eyüp Nurkoviç ziyaret edildi ve Belediye Sosyal Hizmetlerine bağlı kreşte eğitim gören çocuklara giyim yardımı yapıdı.

Aynı işbirliği çerçevesinde Bosna Hersek Zenica Kanton Hastanesi Çocuk Üroloji bölümü ziyaret edilerek çocuklara oyuncak ve kıyafet yardımı yapıldı. Yine Üroloji bölümünün mefruşatı yenilendi. Üroloji Bölüm Şefi Azur Jahiç bu yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek İzmir Bosna Sancak Derneğine ve İHÇED’ne teşekkür etti.

 

Bizde İzmir Bosna Sancak Derneği olarak İHÇED’ni bizlerle tanıştıran ve bu projenin oluşmasında destekleri Dilek Aksoy’a Dernek Başkan Yardımcısı Sevil Ozan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz.

 

Biz dernek olarak Balkanlarda yaşayan akrabalarımıza ve Müslüman kardeşlerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yardımları yaparken bizlerin en büyük destekçisi olan dernek üyelerimize teşekkür ederim dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZMİR, BOSNA, SANCAK, DERNEĞİ'NDEN, BALKANLARA, ÇIKARTMA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı