Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 17:25
 
İKİNCİ DÜNYA BARIŞ KUPASI BODRUM BELEDİYE MASTERLERİN
EGEOLAY/5-8 Ekim 2017 tarihlerinde Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde ikincisi düzenlenen Dünya Barış Kupası Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Bodrum Belediyesi Masterler takımı oldu. Bodrumlular finalde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni 5 -0’la geçerek kupaya uzandılar.
Spor Haberi
İKİNCİ DÜNYA BARIŞ KUPASI BODRUM BELEDİYE MASTERLERİN

Kuşadası Atlantik Holiday Club tesislerinde gerçekleştirilen turnuvada yurtdışından 4 ülke yer aldı. Bosna Hersek’ten Krivaja Zavidovici, Bulgaristan’dan Targovishte Svetkavica, Yunanistan’dan Chios(Sakız Adası), Kosova’dan Prizren takımları Türkiye’nin 10 değişik ilinden 11 takımla mücadele etti. İzmir’den Ege Üniversitesi, Sivas’tan Cumhuriyet Üniversitesi, Adıyaman’dan Adıyaman Mas – Der, Diyarbakır’dan Asur, Antalya’dan Antalya Futbol Masterleri ve Manavgat, Muğla’dan Bodrum, Aydın’dan Efeler ve İncirliova Acarlar, Mersin’den Mezitli  ve Uşak’tan Uşak 64 takımları dostluk ve kardeşlik temasının öncelikli olarak benimsendiği turnuvada zevkli ve çekişmeli maçlara imza attılar. Edirne temsilcisi Uzunköprü takımı ise zorunlu mazereti nedeniyle turnuvaya katılamadı.

 

4 Eleme grubunda birincilikleri kazanan Yunanistan’dan Chios  Bodrum Masterler’le, Mersin Mezitli ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile yarı finalde karşılaştılar. Finale adını yazdıran Bodrum ve Sivas takımlarının 8 Ekim 2017 Pazar günü oynadığı finalden 5-0’lık net skorla şampiyonluğa ulaşan ise Bodrum Belediyesi Masterler  takımı oldu. Şampiyon takıma kupası Ege Masterler Federasyonu (EMF) Başkanı Recep Çolak tarafından verildi.

 

TOPUKLU EFEYE BOSNA HERSEK MİLLİ TAKIM FORMASI

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı namı diğer Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu, ilki geçen yıl (6-9 Ekim 2016 tarihlerinde)yapılan ve Kuzey Kıbrıs’tan Yıldırım Masterler’in birinciliği ile tamamlanan Dünya Barış Kupası Masterler Turnuvası’na bu yılda büyük destek verdi. Yoğun programı nedeniyle açılışta yer alamayan Çerçioğlu etkinlik süresince Aydın Bşb Meclis Üyesi Kadir Mutlu tarafından temsil edildi.  Kupa ve plaket takdim töreninde özellikle yurtdışından gelen takımların ayakta alkışladığı Topuklu Efe’ye verilmek üzere Krivaja Zavidovici takımının Başkanı ve Kaptanı Samir Sibonjic tarafından kentlerinin simgeleri tablolar ile Ö.Çerçioğlu adına özel yaptırılmış Bosna Hersek Milli Takım forması hediye edildi.             

  

TFF DESTEK VERSİN AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARI YAPALIM

 

Törende konuşan Organizasyon Komitesi ve Ege Masterler Federasyonu Onursal Başkanı Ahmet Gök; sporun dünya barışına önemli katkı yaptığının en büyük göstergesinin iki yıldır aileleriyle birlikte Kuşadası’nda biraraya gelen ülkelerin ve yurdumuzun Kuzeyinden Güneyine, Doğusundan Batısına kentlerinin insanları olduğunu söyledi. İlk master futbol takımının, ilk master liginin ve ilk master federasyonunun İzmir’de kurulduğuna dikkat çeken Gök, hayal olarak görülen pek çok şeyi hayata geçirmenin onurunu paylaştıklarını vurguladı. Gök; “Bizim daha pek çok hayalimiz var. Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)’nun Herkesi İçin Futbol (HİF) – GRASSROATS adlı bir programı var. Bu programda çocuklar, kadınlar, engelliler kısaca herkes için futbol var. Bu kapsamda kurulmuş Ampute Milli Takımı gibi takımlarımız var. Buna bizlerin yaş gruplarında spor yapanlar, masterler veteranlar nedense bir türlü katılmıyor. Bizde desteklenmek, 40 yaş üzeri insanlar olarak teşvik edilmek, daha sağlıklı bir yaşam için sportif aktivitelerle HİF projesinin unsuru olmak istiyoruz. Devletimizin ve TFF’nin destekleriyle ilk Avrupa ve Dünya Masterler Futbol Şampiyonalarını ülkemizde yapmak istiyoruz.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İKİNCİ, DÜNYA, BARIŞ, KUPASI, BODRUM, BELEDİYE, MASTERLERİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı