Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 14:47
 
İKÇÜ’DEN ÇANAKKALE ÇIKARMASI
EGEOLAY/İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu, anlamlı bir etkinliğe imza attı. İKÇÜ’de eğitim gören 80 yabancı uyruklu genç, Türk’ün bir asır önce destan yazdığı Çanakkale’yi ziyaret etti.
Yerel Haberi
İKÇÜ’DEN ÇANAKKALE ÇIKARMASI

KANLA SULANMIŞ TOPRAKLARI GÖRDÜLER

 

1915 yılında, çoğunluğu yaşıtlarından oluşan Türk gençlerinin yazdığı destanı, İKÇÜ’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Çanakkale’de iliklerine kadar hti. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “savaşmaya değil ölmeye gelen” bir milletin kanıyla sulanmış toprakları ziyaret eden 23 ayrı ülkeden genç, savaş cephelerini, şehitliği ve Atatürk Evi Müzesi’ni gezdi.

 

Uluslararası Öğrenci Topluluğu Başkanı Abdirahman OMAR’la birlikte Çanakkale Destanının yazıldığı toprakları tanıyan İKÇÜLÜ gençler, zor şartlarda kazanılan zaferin hikayesini, büyük bir ilgiyle dinledi. Gördüklerinden ve anlatılanlardan çok etkilenen uluslararası öğrenciler, her santiminde şehit yatan Çanakkale’yi görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Uluslararası Öğrenci Topluluğunun bir sonraki durağı İstanbul’un tarihi mekanları olacak.  

 
Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: İKÇÜ’DEN, ÇANAKKALE, ÇIKARMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı