Haber Detayı
24 Mayıs 2017 - Çarşamba 12:32
 
HEMŞİRELER DOĞUMDAN ÖLÜME HER ZAMAN YANINIZDA
EGEOLAY/Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansta konuşan DEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şeyda Seren İntepeler, hemşirelerin doğumdan ölüme her zaman insanların yayında olduklarını söyledi.
Sağlık Haberi
HEMŞİRELER DOĞUMDAN ÖLÜME HER ZAMAN YANINIZDA

Hemşireler Haftası etkinlikleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hemşirelik Fakültesi ile DEÜ Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen konferans, çok sayıda akademisyen, çalışan ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında konuşan DEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şeyda Seren İntepeler, hemşirelerin gece gündüz çalıştıklarını belirterek; insanların doğumdan ölüme her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Dokuz Eylül’ün bu noktada hemşirelere önem verdiğini vurgulayan İntepeler, “Hemşirelerimize daha iyi çalışma ortamlarının sağlanması için Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Kasman başta olmak üzere üniversitemizin üst yönetimi, çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada bizlere, hemşirelerimize ve öğrencilerimize büyük görevler düşüyor” dedi. İntepeler, yeni kuşak hemşirelerin, problemlere karşı daha pratik çözümler bulduğunu sözlerine ekledi.

                              

“İNSAN YAŞAMINA DOKUNUYORUZ”

Programda Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği Hemşire Planlama Kriterleri’ne uygun çalışmalar yürüttüklerini kaydeden DEÜ Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Yüksek Hemşire Seyyare Kurt, sağlıklı çalışma ortamının sağlanması ve hasta bakımında teknoloji kullanımının hemşire memnuniyetini sağlayacak şekilde düzenlenmesini hedeflediklerini söyledi. Hemşirelerin insanların yaşamına dokunduklarını dile getiren Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatma Vural ise topluma ve gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından DEÜ Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Okumuş ‘ICN 2017 Teması: Kalkınma Hedeflerinin Sürdürülebilirliği, Farkındalık ve Hemşirelik Rolleri’ konulu; Uzm. Hemşire Ebru Melek Benligül ise ‘Mesleki Farkındalık Yaratma Teknoloji Kullanımı’ başlıklı bir konferans verdi. Programın sonunda bilimsel çalışmalarıyla ödül alan araştırmacılara teşekkür belgesi, emekli olan hemşirelere ise plaket verildi.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: HEMŞİRELER, DOĞUMDAN, ÖLÜME, HER, ZAMAN, YANINIZDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı