Haber Detayı
03 Şubat 2015 - Salı 09:29
 
Güzelbahçe’ye Essen Fuarı’ndan çiçek
EGEOLAY-Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve aralarında ziraat mühendisi ve peyzaj mimarlarının da yer aldığı bir grup belediye bürokratıyla Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen bahçecilik ve çiçekçilik fuarına katıldı.
İzmir Haberi
Güzelbahçe’ye Essen Fuarı’ndan çiçek

Avrupa’nın çiçek yetiştiricilerinin ve çiçek ticareti ile uğraşanların katıldığı uluslararası en büyük fuarlardan birisi olan IPM Essen Bahçecilik&Çiçekçilik Fuarı’na üretim, teknoloji, çiçekçilik, bahçe ekipmanları vb. konuları içeren, bu konuda uzmanlar katılıyor.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Çiçek ticaretiyle uğraşan ziyaretçilere kapsamlı sektör tanıtımı ve birçok alandaki yenilikler sunuluyor. 33’üncüsü düzenlenen fuara 50 ülkeden 1604 firma katılmış.

Fuarda en yeni botanik sergileri, yenilikçi teknoloji ve çiçekçilik trendelerinin sunulduğunu gördük. Üç günlük inceleme gezisinde amacımız, fuarda gördüklerimizi Güzelbahçe’de hayata geçirmek. Belediye olarak bizim bitki ve çiçek temin ettiğimiz kooperatifler de bu fuara katıldı. Yeni bitki ve çiçek türlerinin ihracatı yerine ülkemizde üretimi konusunda fikir alışverişinde bulunduk” diye konuştu.

Bu arada fuar katılımcılarının yüzde 64’ünün Almanya dışından geldiği ziyaretçilerin yüzde 97.5’unun ise fuara ticari amaçlı geldiği belirtildi.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: EGEOLAYGüzelbahçe, Belediye, Başkanı, Mustafa, İnce, aralarında, ziraat, mühendi
Yorumlar
Haber Yazılımı