Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 13:37
 
Girişimcilik Ekosisteminin Yeni Aktörü: Genç Girişimciler Platformu
EGEOLAY/2017 yılının son ayında faaliyetlerini hızlandıran ve yeni yılda kurumsal bir şekilde çalışmalarını sürdüren Genç Girişimciler Platformu, vizyonu ve amaçları doğrultusunda girişimcilik ekosisteminin yeni aktörü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Güncel Haberi
Girişimcilik Ekosisteminin Yeni Aktörü: Genç Girişimciler Platformu

Yerelde farklı sektörlerin katılımıyla genç girişimcilik ekosisteminin kurulmasına ve sürdürülebilir kılınmasına katkıda bulunmak, yeni nesil girişimci adaylarının kapasitelerinin geliştirilmesini kolaylaştırmak ve özelde İzmir genelde ulusalda girişimcilik kültürünü tabandan başlatmak amacına hizmet etmek, yenilikçi fikirlere uygun projelendirme süreçlerini oluşturmak, toplumsal kalkınma için sosyal ve ekonomik projeler üretmek ve dezavantajlı grupların(kadınların, gençlerin, engellerin) girişimcilik becerilerini arttırmak ve girişimcilik kültürü oluşturmak platformun temel amaçları arasındadır.

Genç Girişimciler Platformu Genel Koordinatörü Süleyman GÖK; ’Günümüzde girişimciliğin geliştirilmesi konusu; tüm ülkelerin ekonomik politikalarının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Topluma girişimcilik ruhunun aşılanması, gelecekte girişimci sayısının artırılması için özellikle gençlerin girişimciliğe yönlendirilmesi çok önem arz etmektedir. Bu konudaki temel hedef ise uluslararası düzeyde rekabet gücü yüksek, verimli ve gelişmelere uyum sağlayan parlak fikirli işler ortaya çıkarabilmektir.  Bu konuda ülkemiz gençleri gerçek anlamda büyük işler yapacak zekâya ve yetiye sahiptirler.

Girişimciliğin bir kültür ürünü olduğunu ifade eden Gök, platform olarak kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimiz bulunmaktadır. Girişimciliğin ilkokuldan itibaren yaygınlaştırılması ve farklı dezavantajlı kesimlerin girişimcilik süreçlerine dahil edilmesini kolaylaştırmak amacıyla eğitim programları, eğitim modülleri oluşturarak yeni nesil girişimci adayları yetiştirmek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Girişimcilik, Ekosisteminin, Yeni, Aktörü:, Genç, Girişimciler, Platformu,
Yorumlar
Haber Yazılımı