Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 12:16
 
Genç Girişimciler Platformu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
EGEOLAY/Türkiye'nin üreten ve değer yaratan ülke olma yolundaki dönüşümünü girişimcilik ile hızlandırmak vizyonu ile kurulan Genç Girişimciler Platformu, İzmir’de bulunan gönüllüleri ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Güncel Haberi
Genç Girişimciler Platformu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Genel Koordinatör Süleyman Gök’ün platformun çalışma alanlarını tanıtıcı konuşması sonrası platform gönülleri ile birlikte çalışma grupları belirlenerek görev dağılımları gerçekleştirildi. Toplantının ikinci yarısında İzmir’de çocuklar ve gençler özelinde girişimcilik kültürünün geliştirilmesi amacıyla proje taslakları ortaya çıkarıldı ve bu kapsamda çalışma takvimi belirlendi.

Toplantıda platformun projeleri arasında yer alan girişimcilik akademisi, girişimcilik yarışması ve istihdama genç bakış projeleri detaylandırılarak önümüzdeki döneme ilişkin eylem planı hazırlanması kararlaştırıldı.

Genel Koordinatör GÖK: “Girişimcilik Okuryazarlığı bilincinin gelişmesi ve bu alandaki çalışmaların toplumun tüm kesimlerine ulaşabilmesi için projeler üretmek, stratejiler geliştirmek temel amacımızdır. Bu doğrultuda gerek İzmir’de gerek ülkemizin farklı illerinde bulunan 48 gönüllümüz ile birlikte çalışmalarımızı birlikte yapma ve katılımcılık yaklaşımı ile geliştireceğiz. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesine genç girişimciler platformu olarak katkı sunmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, Girişimciler, Platformu, İlk, Toplantısını, Gerçekleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı