Haber Detayı
11 Mart 2016 - Cuma 10:28
 
Farkında mısınız?
EGEOLAY-Bayraklı Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde çeşitli etkinliklerle “farklılık değil farkındalık” yaratabilmek için bir dizi etkinlik düzenleyecek.
Yerel Haberi
Farkında mısınız?

Engelli dostu Bayraklı Belediyesi, 21 Mart’ta Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda down sendromluları ağırlayacak. Buradaki etkinlikte halk oyunları, zumba ve bokwa gösterileri, akrobasi şovları ve break dans yapılacak. Saat 13.00’da başlayacak etkinlikte down sendromlular ve aileleri keyifli bir gün geçirecek.

AYRIMCILIK VE ÖNYARGIYA MARUZ KALMALARI ÖNLENMELİ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, amaçlarının Down Sendromu konusunda farkındalık yaratmak olduğunu belirterek, “Bununla ilgili engelliler merkezimiz ciddi çalışmalar yapıyor. Down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve önyargıya maruz kalmasını önlenmesi gerekiyor. Bunun için de küçük yaştan itibaren çocuklarımızın bilgilendirilmesi gerekiyor. 21 Mart’ta down sendromlu kardeşlerimizin keyifli bir gün geçirmeleri için ücretsiz bir etkinlik düzenleyeceğiz. Onların mutluluğuna ortak olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi. Öte yandan etkinlikle ilgili bilgi almak isteyenler (0232) 371 60 67 numaralı telefon numarası arayabilir.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Farkında, mısınız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı