Haber Detayı
05 Temmuz 2017 - Çarşamba 12:42
 
Egeli gazeteciler mesleğe ilk adımlarını attılar
EGEOLAY/Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2016-2017 Mezuniyet TöreniProf. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene,Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Işıl Aktuğlu, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülgün Erdoğan Tosun, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Eğitim Haberi
Egeli gazeteciler mesleğe ilk adımlarını attılar

Üzüntü ve sevinçle karışık duygular içinde olduğunu belirten ve öğrencileriyle vedalaşan Prof. Dr.  GülgünTosun, “Hocalarınız olarak bizler üzerimize düşen eğitim görevinin yanında kimi zaman bir anne baba gibi kimi zaman bir ağabeyabla gibi, çıkacağınız hayat yolunda sizlere ışık olmaya, yol göstermeye çalıştık. Sizlere bir evlat hassasiyeti ve şefkatiyle yaklaştığımız için sizlerin duyduğu mezuniyet heyecanını biz de duymaktayız. 4 yıllık eğitim hayatınız boyunca yolunuza tutmaya çalıştığımız bilim ışığıyla yolunuzu aydınlatabildiysek ne mutlu bize. Bizi bir tek bu memnun edebilir” dedi.

“HEPİNİZİN BİR HEDEFİ OLMALI”

Genç mezunlarına bundan sonraki hayatlarında kararlı olmaları gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Tosun, “Sevgili gençler; hepinizin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız şimdiden iş hayatına adım attığınız bu mezuniyet gününde nereye gideceğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyin ve hedefe ulaştığınızda da almış olduğunuz eğitimin, iradenizin, azim ve kararlılığınızın size yol göstereceğini unutmayın. Arada tökezlediğiniz zamanlar da olacak, zorlandığınız zamanlar da olacak ama emin olun engelleri bir gün aşacaksınız. Ben hepinizin hayatta başarılı olacağına eminim. Eğer bir gün umutsuzluğa düşerseniz Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve sözlerinin yol gösterici olacağını unutmayın. Hayat sizin hayatınız olduğuna göre geleceğinizi düşünmek ve gerekli tedbirleri almak zorundasınız. Sorun odaklı değil çözüm odaklı olmak zorundasınız. Bizlerin gelecek umudu sizlere, sizlerin taşıyacağı ışığa bağlı. Bu ışığı, eğitim meşalesini biz sizlere devrettik. Bundan sonra Türkiye’nin, ülkemizin yolunu aydınlatacak olan sizlersiniz. Sevgili öğrencilerimiz, biz şu anda sizleri 4 yıllık bir eğitim hayatının sonunda çok başarılı olacağınıza inandığımız iş hayatınıza uğurluyoruz” diye konuştu.

Örgün eğitimde birinci Yağmur Öngün, ikinciliği Doğan Koç ve Elif Baş paylaşırken üçüncü Sinan Kızıltuğ oldu. İkinci öğretimde ise birinci Ayşegül Eryılmaz, ikinci Gözde Çapak, üçüncü Seda Sarıtaş oldu. Dereceye giren öğrencilere belgelerini Prof. Dr. Tosun ve Prof. Dr. Selda Akçalı verdi. Tören, “Basın Andı”nın okutulmasının ardından diploma takdimi ve öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.(Egeajans)

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Egeli, gazeteciler, mesleğe, ilk, adımlarını, attılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı