Haber Detayı
14 Ağustos 2017 - Pazartesi 14:06
 
Ege’yi dereceyle kazanan öğrencileri Rektör kaydetti
EGEOLAY/Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin üniversiteye giriş sonuçlarını açıklamasıyla, üniversiteler öğrenci kayıtlarına başladı. Ege Üniversitesi öğrenci kayıtları da Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştiriliyor. Ege Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, 2017 LYS sonucuna göre Ege Üniversitesi’ni dereceyle kazanan öğrencilerin kayıtlarını kendisi yaptı.
Eğitim Haberi
Ege’yi dereceyle kazanan öğrencileri Rektör kaydetti

Ege Üniversitesi Rektör Vekili  Prof. Dr. Beril Dedeoğlu , Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nefise Ülkü Karabay Yavaşoğlu, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Asiye Özlem Önder, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Süheyda Atalay ve  Genel Sekreter Zafer Gücin kayıtların ilk gününde Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’ne gelerek velileri ve öğrencileri yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Dedeoğlu, aileleriyle birlikte öğrencileri tebrik etti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Türkiye 33’üncüsü Egenaz Şenol’un, Mühendislik Fakültesini dereceyle kazanan Enes Alper Balta’nın, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini dereceyle kazanan Hakan Çelik’in kayıtlarını; Prof. Dr.  Beril Dedeoğlu gerçekleştirdi.

“BİR YANDAN GURURLU BİR YANDAN HEYECANLIYIZ”

Prof. Dr. Dedeoğlu, “Her yeni dönem başladığında, üniversitemize böyle gençler katıldıkça en az aileleri kadar ben de büyük bir heyecan duyuyorum. Onları iyi bir eğitim dönemi bekliyor, sadece eğitim dönemi de değil bir yaşam biçimi bekliyor. Burada çeşitli deneyimler yaşayacaklar, biz de her seferinde aileleri ile birlikte, gençlerin duyduğu heyecanın aynısını duyuyoruz. Öğrencilerimiz zor ve meşakkatli bir yoldan geldiler. Bu üniversiteleri kazanmak kolay değil, onları gururla karşılıyoruz. Bu sınavların üstesinden başarıyla gelmişler, aramıza katılmışlar. Bu yüzden bir yandan gururlu bir yandan heyecanlıyız” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen Türkiye 33.sü Egenaz Şenol, “Mutluyum, başarılarımın daim olmasını diliyorum. İnşallah 6 sene boyunca güzel bir zaman geçireceğim Ege’de. Ege’nin köklü olduğunu ve eğitiminin daha iyi olduğunu biliyorum. Ben de liseye başlarken hedefimi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak belirlemiştim. Lise sonunda da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. Burayı kazanmamdan dolayı ailemde çok mutlu. Benim iki ablam var, biri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyor, diğeri ise tıp fakültesi mezunu. Onlar da çok mutlu oldular” dedi.

EGE KÖKLÜ BİR ÜNİVERSİTE

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü birinci olarak kazanan Enes Alper Balta, Ege Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olmasının tercih sebeplerinin en başta geleni olduğunu belirtti. Balta, “Öncelikle bölüme birinci yerleştiğim için çok mutluyum. Araştırmalarım sonucunda Ege Üniversitesi’nde okumanın iyi olduğunu öğrendim. Arkadaşlarımdan edindiğim bilgilerle burada iyi bir eğitim verildiğinden haberdarım. O yüzden tercihim bu yönde oldu, çok mutluyum” dedi.

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne birincilikle yerleşen Hakan Çelik ise  heyecanlı olduğunu, okumak istediği bölümü, köklü bir üniversitede okuyacağını belirtti. Birinci tercihine, birincilikle ulaştığını söyleyen Çelik, daha önce başka bir üniversiteden mezun olduğunu ama merakının olduğu bölüme yerleştiği için mutlu olduğunu dile getirdi.

Ege Üniversitesine kayıt için gelen öğrencinin üniversiteye kayıt işlemi yaklaşık 1 dakika sürüyor. Kaydını gerçekleştiren öğrencilere Ege Üniversitesi’nin öğrencisi olduğunu belgeleyen ‘Öğrenci Kimlik Kartı’ veriliyor.

Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler, kesin kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak  18 Ağustos 2017 tarihine kadar  Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Binası’na kimlikleri ile başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekler.(Egeajans)

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Ege’yi, dereceyle, kazanan, öğrencileri, Rektör, kaydetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı