Haber Detayı
21 Temmuz 2017 - Cuma 00:40
 
Ege Üniversitesi 9. Tercih Günleri başladı
EGEOLAY/Üniversite adaylarına tercihlerinde yardımcı olmak ve Ege Üniversitesi’ni tanıtmak amacıyla düzenlenen “EÜ 9. Tercih Günleri” EÜ Merkez Kütüphanede başladı.
Eğitim Haberi
Ege Üniversitesi 9. Tercih Günleri başladı

“EÜ 9. Tercih Günleri- Üniversiteye Doğru Tercihim Ege’’ adı altında düzenlenen organizasyon kapsamında öğretim elemanları tarafından, üniversite adaylarına tercih edebilecekleri bölümler ve iş imkânları hakkında bilgiler verdi.

Ege Üniversitesi her yıl olduğu gibi bu yılda LYSsonuçlarının açıklamasınınardından üniversite adayıgençlere Ege Üniversitesi’nin bölümlerini, eğitim ve sosyal imkânlarını tanıtmak, gençlerin bilinçli tercihler yapmasına yardımcı olmak amacı ile tercih günleri düzenliyor.

Üniversite adayı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 36 tane stant kuruldu.  Tüm fakülte ve yüksekokulların kendilerini tanıttığı tercih günlerinde öğretim elemanları, üniversite adaylarına tercih edebilecekleri bölümler, konaklama ve kampüste sosyal yaşam hakkında bilgiler verdi. Ayrıca tercih robotu yardımıyla öğrencilerin aldığı puanlara ve alanlarına göre hangi fakülteleri/bölümleri kazanabileceklerine dair yönlendirmeler yapıldı.  Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü İnanç Ergene, “Aday öğrencilerin tercihlerini belirlemede yol gösterici olmak, geleceklerine ışık tutabilmek adına buradayız ” diye konuştu.

Çocukları ile tercih günlerine katılan veliler en az onlar kadar heyecanlı olduklarını dile getirerek doğru karar verebilmek ve Ege Üniversitesi’ni yakından tanımak için bu etkinliğe katıldıklarını belirtti. Tercih günleri Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde yarında devam edecek.(Egeajans)

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Ege, Üniversitesi, 9., Tercih, Günleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı