Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 20:23
 
Doğa tutkunları Buca’da buluştu
EGEOLAY-Doğa tutkunları haftanın yorgunluğunu Buca’nın eşsiz doğasında attı. Buca Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşüne katılanlar 6 kilometrelik parkurda temiz hava ve yeşilin keyfini de doyasıya çıkardı. “Gençler Doğada Adım Adım Geleceğe Yürüyor” etkinliğine gençlerin yanı sıra çok sayıda gönüllü genç İzmirli de katıldı.
İzmir Haberi
Doğa tutkunları Buca’da buluştu

Buca Belediyesi düzenlediği doğa yürüyüşü ile İzmirli doğa tutkunlarını Buca’da buluşturdu. ‘Gençler Doğada Adım Adım Geleceğe Yürüyor’ etkinliğinde sadece gençler değil, her yaş gurubundan İzmirli de yerini aldı. Gökdere piknik alanında başlayan yürüyüş toplam 6 kilometre sürdü.

Yürüyüş öncesi doğaseverlere Buca Dağcılık Kulübü rehberleri tarafından yürüyüş sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve parkur hakkında bilgi verilirken, Buca Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü çalışanları da çevre duyarlılığının geliştirilmesine yönelik bilgi verdi.

İlk deneyimi yaşayanlar çok mutlu

Buca’nın eşsiz güzellikleri eşliğinde gerçekleşen yürüyüşün en heyecanlıları ise böyle bir etkinliğe ilk kez katılanlar oldu. Şehrin baş döndüren temposunun yorgunluğunu atmanın en keyifli yolunu keşfetmiş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Buca Belediyesi’ne de teşekkür ettiler.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Doğa, tutkunları, Buca’da, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı