Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 22:39
 
Demirtaş’tan 'İTO seçimlerinde sonuna kadar varım' açıklaması
EGEOLAY/İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 9 Nisan’da yapılacak olan İTO Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri öncesinde hakkında çıkan “adaylıktan çekildi” haberlerine itibar edilmemesini isteyerek, “İTO seçimlerinde sonuna kadar varım. Yalan haberlere inanmayın” dedi.
İzmir Haberi
Demirtaş’tan 'İTO seçimlerinde sonuna kadar varım' açıklaması

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 9 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri öncesinde bazı asılsız haberler çıktığını söyledi. Demirtaş, kendisiyle ilgili asılsız ve kasıtlı olarak adaylıktan çekildi şeklinde haberleri yayanlar olduğunu belirterek, “Yalan haberlere inanmayın. Bazı kişilerin tek aday olduklarını ilan edenler var. İTO seçimlerinde sonuna kadar varım” diye konuştu.

Oda seçimlerinin iki kademeli olduğunu, yönetim kurulu başkanlığına aday olmak için ilk önce meclis üyesi seçilmek gerektiğini hatırlatan Demirtaş, “Odamızın seçim sistemini bilmeyenler bu tür haberlerle puan kazanacağını zannediyor. Yönetime girmek, yönetime aday olmak için ilk önce komiteden çıkmak gerekiyor. Ben de öncelikle 67. İnşaat Yapım ve Onarım Grubunda üyelerimizin desteğini bekliyorum. Şimdiden komite seçimlerinden zaferle çıkacağımı görüyorum. Bu seçimlerde de komitelerimizin büyük kısmında, çok büyük bir çoğunluk beni desteklemektedir. İTO Seçimlerinde sonuna kadar varım. Tüm üyelerimizden bu desteğinizi sürdürmelerini ve çıkan yalan haberlere inanmamalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demirtaş’tan, 'İTO, seçimlerinde, sonuna, kadar, varım', açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı