Haber Detayı
05 Ekim 2016 - Çarşamba 08:43
 
Dağcılar çıkarken , mağaracılar iniyor
EGEOLAY/Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKSDB) bünyesindeki öğrenci toplulukları, okulların açılmasıyla birlikte tanıtım faaliyetlerine başladı.
Yerel Haberi
Dağcılar çıkarken , mağaracılar iniyor

Her ilgi alanına hitap eden birçok kulübün yer aldığı tanıtım günlerine öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Topluluklar, yeni üyeler kazanabilmek için Ege Üniversitesi Kapalı Spor Salonu önünde stantlarını açtı. 7 Ekime kadar spor salonu önünde kalacak olan stantlar, 10 Ekimden 14 Ekime kadar Ege Üniversitesi Kapalı Olimpik yüzme havuzu önünde yerini alacak.

“FOTOĞRAF İLE İLGİLENEN HERKESİ BEKLİYORUZ”

Ege Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu (EFOT) Başkanı Uğur Durmuş, “Dönem içinde fotoğraf ile alakalı geziler düzenleyip, yeni gelenlere temel fotoğraf eğitimleri verip sergiler açarak gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Geçen senelerde çekmiş olduğumuz fotoğraflarımızı, düzenlediğimiz etkinliklerden eğlenceli karelerimizi stantlarımızın önünde sergileyip üye toplamak için kullanıyoruz. Ayrıca arkadaşlarımıza analog fotoğraf makineleri verip, tab etmek işlemindeki araç ve gereçleri göstererek ilgi çekmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz senelere göre şimdilik talep daha az fakat biz fotoğraf  ile ilgisi olan herkesi mutlaka bekliyoruz.” dedi.

“BİZİM KULÜBÜMÜZ İNSANLARDA MERAK UYANDIRIYOR”

Stantlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri olan Ege Üniversitesi Mağara Araştırma Topluluğu (EMAK) da okula yeni başlayan öğrencilerin ilgisini toplayabilmek için kalabalık içindeki yerini aldı. Dikkatleri kulübün mağara gezilerinde kullanılan araç gereçlerin yardımıyla kendini ağaca sabitleyen EMAK üyesi Mehmet Çalışkan ile çekmeyi başardılar. Kulüp başkanı Ümit Günhan, yeni dönemle ilgili şunları aktardı; “Bu sene kulübümüzün 21. yılı. İnsanlar kulübümüzü dağcılıkla karıştırabiliyor. Fakat onlar çıkarken biz iniyoruz diyebiliriz. Diğer kulüpler daha çok bilinmesine rağmen biz insanların ilgisini çekip merak uyandırmayı amaçlıyoruz. Yükseklikten, böceklerden ve yarasalardan korktukları için katılamayacaklarını söyleyenler de oluyor”.

 Genel olarak Ege Bölgesi’ndeki mağaraları araştırdıklarını  söyleyen Günhan, bu dönemin ilk etkinliği olarak Urla\İnkaya Mağarası’na gezi düzenleyeceklerini belirtti.  EMAK, üyelerini eğitmek ve mağaracılığı sevdirmek için hafta sonları İzmir çevresindeki mağaralara geziler de düzenliyor.(EGEAJANS)

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Dağcılar, çıkarken, ,, mağaracılar, iniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı