Haber Detayı
12 Mart 2016 - Cumartesi 10:47
 
Çöp Konteynerleri Yenileniyor
EGEOLAY-Menderes Belediyesi tarafından ilçedeki tüm çöp konteynerlerinin bakım, onarım, temizlik ve dezenfektesi yapılıyor.
Yerel Haberi
Çöp Konteynerleri Yenileniyor

Menderes Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan Konteyner Bakım ve Onarım Ekibi her gün ilçenin dört bir tarafında yer alan konteynerlerin bakım, onarım, temizlik ve dezenfektesiyle ilgileniyor. Yapılan işlemin ardından konteynerler yenilenmiş haliyle hizmete sunuluyor.

Yerinde bakım

Toplam 4 bin konteynerin bakım, onarım, yıkama, temizlik ve dezenfekte çalışmaları 6 kişilik ekip tarafından yapılıyor. Özel hazırlanan araçlarla gerçekleşen çalışmalar konteynerin bulunduğu yerde gerçekleşiyor.  Her bir konteyner yılda en az 3 kez bakım, onarım ve temizliği yapılarak, dezenfekte ediliyor.

Her alanda temizlik

Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ İlçemizde başlattığımız temizlik çalışmaları vatandaşlarımızdan tam not alıyor. Amacımız her alanda temiz Menderes. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin yedinci büyük ilçesiyiz. Menderes’te alanın büyüklüğü nedeniyle temizlik işlerinin sorunsuz sürmesi adına ekiplerimiz sürekli sahadalar. Sadece çöp almak, etrafı temizlemekle temizlik olmaz. Temizlik işlerimizi yürütürken bu işlerde kullandığımız malzemelerimizi de temiz ve bakımlı tutmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda kurduğumuz Konteyner Bakım ve Onarım Ekibimiz itinalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Çöp konteynerlerimizin yerinde bakım, onarım, temizlik ve dezenfektesi yapılarak vatandaşlarımızın temizlik hizmeti aksatılmamış oluyor” dedi.   

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Çöp, Konteynerleri, Yenileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı