Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 12:46
 
Çiğli'den İlk 2019 Belediye Başkan Aday Adayı Belli Oldu
EGEOLAY/2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi siyaset camiasında hareketlenmeler başladı.
Siyaset Haberi
Çiğli'den İlk 2019 Belediye Başkan Aday Adayı Belli Oldu

Erenoğlu İnşaat firması sahibi Murat Eren, farklı projeleri ile Çiğli’ye talip olduğunu açıkladı. CHP Çiğli Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olduğunu açıklayan Eren ilk yıl bin kişiye istihdam sözü vererek gündemdeki sorunlara değindi.

2019 yılında yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP Çiğli’den Belediye Başkan Aday Adayı olma kararı almasıyla ilgili sürecin nasıl geliştiğini anlatan Murat Eren, projelerini tek tek hayata geçireceğini ifade etti.

HAK HUKUK ADALET İÇİN ADAYIM        

“Hepimizin bildiği üzere, ülke olarak çok ciddi bir süreçten geçmekteyiz. İçerisinde bulunduğumuz durum ülkemizi kaosa götürmektedir. Belki de 2019 seçimleri son seçim olabilir. Türkiye derin bir krize doğru gidiyor. Demokratik özgürlükler tanınmıyor, basın özgür değil, sivil toplum, üniversiteler özgür değil. Bütün bu kesimler bir korku ile karşı karşıya. Türkiye’nin bu derin krizi aşması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bir nebzede katkım olması amaçlı bu yola çıkıyorum”

YAŞANABİLİR BİR ÇİĞLİ İÇİN ADAYIM

Daha güzel ve daha yaşanabilir bir Çiğli için çıktığımız bu yolda önceliğimiz istihdam olacaktır. Halkımız layık görür ve Belediye Başkanlığı görevine gelirsek, ilk yılımızda bin personel alımı ile Ülkemizin kanayan yarası işsizlik konusuna bir nebzede olsa merhem sürmüş olacağız.

BELEDİYE ÜRETECEK ÇİĞLİ KAZANACAK

“Çiğli’mizde bulunan her mahalleye sosyal market açacağız. İhtiyaç sahipleri bu marketten giyim, gıda, ev eşyası gibi ürünleri ücretsiz temin edebilecek. Kimse yatağına aç girmeyecek. İhtiyaç sahiplerinin dışında, halkımızda bu marketlerden, piyasaya göre uygun fiyatla yararlanabilecek. Belediyemize ait hastane ve ekmek fabrikası olacak ve yine belediyemize ait bordür parke imalatı yapmak üzere fabrika kuracağız, kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz üretip kazanç sağlayacağız. Çiğli’de bulunu bütün devlet okullarına güvenlik temin edeceğiz. Okullar, ibadethaneler, sağlık kurumlarının, bakım, temizlik gibi ihtiyaçlarını onlar talep etmeden yerine getireceğiz. Kapalı Pazar yerlerimizde Pazar olmadığı zamanlarda kadınlarımıza sergi alanları vereceğiz. Evlerinde yaptıkları el emeklerini sergileyebilmeleri için. Yeni yaşam alanları oluşturarak Çiğli’yi daha yaşanabilir bir hale getireceğiz. Olimpik yüzme havuzları,  her mahalleye futbol sahaları ve düğün solanları ile hizmet vereceğiz. Belediyeye ait arsalarımıza sosyal konutlar yaparak, halkımızın yararlanmasını sağlayacağız. Belediyemizin gelir giderlerini halkımız ile paylaşacağız, her işimiz şeffaf olacak, isteyen herkes belediyenin bütçesini de gelir giderlerini de görebilecek. Belediyedeki tüm müdürler değişecek, asaleten görev yapacaklar.

                                                                                                    

Çiğlimizin köklü sorunu haline gelmiş, harmandalı çöp depone alanı ve 3’e bölünmüşlük problemini çözmek için her türlü fedakârlığı yapacağız. İnsanların doğdukları ve yaşadıkları kentlere karşı borçları ve sorumlukları vardır. Eğer o kentte yaşayanlar, sizden sorumluluk almanızı istiyorlarsa,  o sorumluluktan kaçamazsınız. Bizler, Çiğlililere hizmet etmek için varız, onlara hizmet etmek bizim için en büyük onurdur"

KİMLERDEN OY İSTİYORUM?

“Kimseden maddi destek de beklemiyorum. Tüm finansı kendim sağlayacağım ki yarın göreve geldiğimde kimse gelip de bana sana destek olmuştum, bana gebesin demesin. Peki, kimlerden oy istiyorum? Biz yuvayı yapan dişi kuşlardan, kadınlardan, annelerimizden, gençlerimizden oy isteyeceğiz öncelikle. Çocuklarımızın geleceği için onlarla yola çıkacağız. Biz Alevi, Sünni, Türk, Kürt Ermeni, Hıristiyan, Ateist, Deist gibi tüm inanç gruplarından, tüm topluluklardan oy isteyeceğiz. Bu gidişata dur diyen, ezilen, hor görülen, bir şeylerin artık değişmesi gerektiğini gören herkesten oy isteyeceğiz. İnsanlar artık bir şeylerden bıktı, yoruldu.  Çıktığımız bu yolda hepinizin desteğini bekliyor, koltuktan değil sokaktan yönetmek için adayım diyorum”

05/05/1979 yılında Küçükçiğli Yenimahalle de doğdum. Yaklaşık 25 yıldır siyaseti takip ediyorum. Bu süre zarfında Çiğli’de değişen bir şey olmadı. Hep kazanıldığını söylüyorlar ama Parti hiçbir şekilde iktidar olamadı. Ülkenin geldiği durum ortada. Biz yeni yüzlerle siyaset yapacağız. Eski kurtların tamamını karşımıza alacağız. Artık yapacak bir şey yok sokağa ineceğiz. Çiğlide ikamet eden düşüncesi ne olursa olsun genç bay bayan arkadaşlarımızı desteğe siyaset yapmaya davet ediyorum. CHP varsa herkes için var.

 2019 genel ve yerel seçimlerini parti binalarında değil, halkla iç içe, birleşe birleşe kazanacağız. Bütün adamcılığı yıkacağız. Salon siyasetine son vereceğiz. Çiğli’de sadece bir dönem belediye başkanlığı yapıp bırakacağız. Bir dönem haricinde ne aday olacağız nede aday adayı. Cebini doldurmak amaçlı değil halkın refahı için çalışan insanlar olacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiğli'den, İlk, 2019, Belediye, Başkan, Aday, Adayı, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı