Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 09:36
 
CHP'Lİ CEMALETTİN ALPER ATEŞ PÜSKÜRDÜ
EGEOLAY-CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper hakkında bir kaç günden beri ortaya atılan yalan haberlere sert tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
CHP'Lİ CEMALETTİN ALPER ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Alper hakkında ortaya atılan "Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın kendisine jip aldığı" yönündeki iddiaları ile ilgili Asılsız,yalan ve mesnetsiz" haberlerin bazı çevreler tarafından taşeron kullanarak yapıldığını ifade etti. İlçe Başkanı  Alper sözlerine söyle devam etti; "uzun zamandan beri Bayraklı Belediye Başkanımız Sayın Hasan Karabağ ve Belediyemizde bazı üst düzey yöneticilerimiz ile ilgili akıl almaz iddialar ortaya atan adeta kendisini "İtalya'da efsane 'Temiz Eller' operasyonunu yürüten savcı Antonio Di Pietro'nun" yerine koyarak  kendisini medya savcısı gibi gören  hak adaletten bahsederken, yıllarca adaletten kaçarak hakkında davalar ile ilgili ifade vermeyen ve geçtiğimiz günlerde kahraman Türk polisi tarafından kıskıvrak yakalanarak "ellerine kelepçe" takılarak hakkında açılan davalar ile ilgili hesap vermesi için adliyeye götürülen gazeteci diyemeyeceğim  siyasiler tarafından "medya sülüğü" tehditçi, şantajcı, meslektaşları tarafından "Medya Teröristi" olarak görülen Gündemotuzbeş gazetesi imtiyaz sahibi ve köşe yazarı Ertan Yıldız'ın hakkımda ortaya attığı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın tarafıma jip aldığını ifade etmiştir. Bu kocaman yalan haberdir. Şahsımın sanki siyasetten nemalandığını ve kendime rant elde ettiğim algısı oluşturmaya ve itibarsızlaştırılmaya yönelik bir çabadan başka birey değildir.
 
TAŞERONLUK BENİM ONURUM
 
 Ayrıca şahsımla ilgili ifade ettiği "taşeron işçi" benzetmesini ise büyük bir onurla taşıdığımı da ifade etmek istiyorum.Onurumla şerefimle çalışmakta olup emeğimle geçinen bir insan olarak çoluğuma çocuğuma helal ekmek götürmenin hazını her gece evime gittiğimde yaşıyorum. Bu hazı Ertan Yıldız'ında yaşamasını isterdim.  Oysa burada eleştirilmesi gereken emeği ile çalışan taşeron bir işçi olan İlçe Başkanı değil, İlçe Başkanlığı koltuğunu iş takipçiliği, ihale takipçiliği gibi işleri yaparak kendisine rant elde eden kişiler varsa onları eleştirmek gerekiyor. 
 
"İSPATLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN"
 
Ertan Yıldız isimle gazeteci eğer Başkan Karabağ'ın bana jip aldığını ispatlasın bütün kamuoyu önünde söz veriyorum istifa edeceğim. Eğer sende yazında ifade ettiğin gibi bunu ispatlamazsan "ŞEREFSİZSİN"
Bir diğer konu ise, Şahsımla ilgili yurt dışına yaptığı dışı seyahatimin Belediye Başkanımız Hasan Karabağ tarafından ödendiğini ifade etmiştir. Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ benim Belediye Başkanlığından önce   öz ağabeyim gibidir. Ve hayatımın  bundan sonra ki, yaşamında her zaman öyle kalacak bir büyüğümdür.  Bu gezide yaptığım gezinin bedeli tarafımdan ödenmiş olup Belediye Başkanımızdan asla böyle bir talebimizde olmamıştır. Ayrıca Belediye Başkanımız kendisine ait parası ile beni yurt dışında bir geziye gönderse dahi bunun hesabını Ertan Yıldız'a mı verecek.
SENİN GÜCÜN YETMEZ
 Günlerce şahsımla ilgili haberler yapan Yıldız yaptığı haberlerde görevden alınmam konusunda İl Başkanımız Sayın Bedri Serter'e çağrıda bulunmuştur.   Bu çağrısı ile kendisini otorite olarak gören ve kendi meslektaşları tarafından "Medya Teröristi" olarak adlandırılan Ertan Yıldız'ın bu açıklaması ile ne yapmaya çalıştığını ortaya çıkmıştır.  Benim gibi taşeron olan Ertan Yıldız'ın Cumhuriyet Halk Partisinin içine fitne fesat koymaya gücü yetmez. Neredeyse yıllarca sadece CHP'li Belediyeler ile ilgili yalan ve ifitra niteliğinde haberler yapan Gündemotuzbeş gazetesinin bir kişilik ordusu Ertan Yıldız'ın söylediklerinin artık CHP camiası tarafından ciddiye alımadığını ifade etmek itiyorum. 
 
KORSAN GAZETECİ
 
Oysa bir gazetecinin görevi kamuoyuna doğru bilgi vermesi ve aydınlatması gerekmez mi?  Kahvehanede konuşulan ve dedikodudan yaptığı haberler ile ilgili ortaya çıkan iddiaları  muhatabına sorması gerekmez mi?
 Yaptığı bütün haberlerden bizimle ilgili olan hiç bir haberde tarafımızı arayarak iddiaları bize sormamış ve tek taraflı haberler yapmıştır. Yıllarca sokağa çıkmayan kanunlardan kaçan ve neredeyse İzmir'de bir tek Belediye Başkanı yada siyasetçi ile ilişkisi olmayan ve bu sözüm ona gazetecilik mesleğini icra eden Gündemotuzbeş imtiyaz sahibi Ertan Yıldız yaptığı yalan ve iftira haberler ile  gazetecilik mesleğini itibarını zedelemiştir.  Kurumsal bir yapısı olmayan gazetecilik anlayışı ile eskiden" köy köy dolaşan çerçiler gibi" gazete ofisini sadece bir çantanın içinde taşıyarak  çay bahçelerinde açtığı bilgisayarı ile yazdığı yazılar ile  insanalar hakkında yalan ve şantaj haber yaparak insanların huzurunu bozmaktadır. Oysa sağlıklı bir ruh hali olan bir kişinin yapmayacağı bir davranıştır. 
 
BAYRAKLI'DA DENİZ KURUDU
 
Ne tesadüftür ki, Genel Seçimlerde hemen sonra Bayraklı'da örgütümüzün büyük bir başarı ile çıktığı seçimden hemen sonra örgüt Başkanı olarak  şahsına bu saldırıların yapılmasının zamanlaması çok manidardır. Ancak; şu çok iyi bilinmelidir ki, hem CHP örgütü hemde Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ son yapılan genel seçimlerde nasıl partimizi en yakın partiye 30 bin fark atarak zafer kazanmış ve partimizin bayrağını büyük bir onurla Bayraklı'da temsil etmişsek bundan sonra'da büyük bir heyecan ile temsil etmeye devam edeceğiz.
 
ERTAN YILDIZ TAŞERON OLARAK KULLANILIYOR
 
Ertan Yıldız gelecekte kendisine Bayraklı'da siyasi zemin hazırlamak isteyen siyasi münafıklar tarafından "taşeron işçisi" olarak kullanılan bir basın işçisidir.  Ancak, ne Ertan Yıldız neden Ertan Yıldız'ın yazdıklarında kendisine siyasi menfaat bekleyenler şunu çok iyi bilmelidir ki, onlar için Bayraklı'da deniz kurudu. Böyle taşeron kullanarak burada partinin Belediye Başkanını, Meclis üyelerini, İlçe Başkanını ve İlçe yöneticilerini yıpratmaya çalışarak sonuç alınmayacağını Bayraklı'da hem Hasan Karabağ hemde CHP örgütü olarak başarıdan başarıya koşacağımızı bütün kamuoyuna bildiririm. 

 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: CHP'Lİ, CEMALETTİN, ALPER, ATEŞ, PÜSKÜRDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı