Haber Detayı
09 Şubat 2016 - Salı 19:57
 
CHP İL BAŞKANI YÜKSEL;SÖZÜNÜZÜN ERİ OLUN
EGEOLAY-Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının, 8 Şubat Pazartesi günü geniş katılımlı olarak yapılan toplantının değerlendirmesini yapmak üzere toplandı. CHP İzmir İl Yönetim Kurulu toplantısından, Ödemiş ile ilgili de dikkat çekici bir karar çıktı.
Siyaset Haberi
CHP İL BAŞKANI YÜKSEL;SÖZÜNÜZÜN ERİ OLUN

İl Yönetim Kurulu yaptığı değerlendirme toplantısının ardından, AKP'li Ödemiş Belediyesinin köy mallarını satmak için, 10 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceği ihaleyi takip etme kararı aldı.

AKP'li Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem'in,  belediye'ye ait olan köy mallarını daha önce satışa çıkaracağını duyurması üzerine, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel konuyu gündeme taşımış ve köy mallarının satışının durdurulmasını, köylüye ait malların köylünün kullanımında kalmasını dile getirmişti. Yüksel, açıklamasında  mevkidaşı AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican'a da seslenerek, verdikleri sözleri tutmalarını ve köy malları satışından belediyesini vazgeçirmesini istemişti.   

İHALE YERİNDE TAKİP EDİLECEK

CHP'liler ve kamuoyundan gelen tepkiler üzerine AKP İzmir İl Başkanı Delican, AKP'li belediye başkanlarıyla toplantı yaparak "İzmir'de hiç bir AKP'li belediyenin köy mallarını satmayacağının sözünü" vermişti.AKP İzmir İl Başkanının söz vermesine karşın, Ödemiş Belediyesi Köy mallarının satışıyla ilgili ihaleyi gerçekleştirme kararı alması üzerine, CHP İzmir İl Başkanlığı da ihaleyi yerinde takip etme kararı aldı.

YÜKSEL, SÖZLERİNİN ERİ OLSUNLAR

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, AKP'nin verdiği sözleri tutmaması konusunda zaten tecrübelerimiz vardı. Ancak bir siyasi partinin il başkanının verdiği sözün üzerinden daha 5 ay bile geçmemişken, AKP'li  Ödemiş belediyesinin bu sözü hiçe sayarak, köy mallarını satacak olması, AKP'ye ne kadar güvenebileceğimizin göstergesidir.  Parlamentodaki çoğunluklarıyla ve oldu bittiyle çıkarttıkları yasalarla köylünün malını ellerinden alamazlar. O mallar yıllardır işleyen, koruyan, üreten köylümüze analarının ak sütü kadar helaldir. Köylüye ait mallar üzerinde oynanan oyunları sonuna kadar takip ederek engellemek için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Yönetim kurulumuzda, Ödemiş belediyesinin gerçekleştireceği ihaleyi takip etme kararı aldık. Ödemiş belediyesinde yarın yapılacak ihaleyi takip etmek üzere, İl Yönetim Kurulu üyemiz ve konuyu yakından takip eden Yücel Özen'i görevlendirdik. Bir kez daha fırsatları varken bu ihaleyi iptal etmelerini tavsiye ediyorum. Sözlerinin eri olsunlar,Köylüye, Ödemişliye ve İzmirliye verdikleri sözü tutsunlar" dedi.

İhaleyi takip edecek olan CHP Yönetim Kurulu üyesi Yücel Özen daha önce de, köy mallarını satacağını açıklayan Ödemiş belediye başkanı Mahmut Bademi ve AKP'lileri sert bir şekilde eleştirmesi ve satışın durdurulmasını istemesiyle gündeme gelmişti.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: CHP, İL, BAŞKANI, YÜKSEL;SÖZÜNÜZÜN, ERİ, OLUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı