Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 10:19
 
Çeşme Sanayi Sitesine Necip Nasır Desteği; "KİRACI VE MAL SAHİBİ MAĞDUR EDİLMEYECEK"
EGE OLAY- AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Necip Nasır, Çeşme ziyaretinde ilçenin en büyük sorunu haline gelen yeni sanayi sitesi için destek sözü verdi.
Siyaset Haberi
Çeşme Sanayi Sitesine Necip Nasır Desteği;

Saha ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Nasır, AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı'nı, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odasını, Çeşme-Alaçatı Müteahhit ve İşadamları Derneği ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti.

 

Çeşme ve Alaçatı'daki dağınık sanayi sitelerinin bir arada toplanması için esnafın da görüşlerini dinleyen Nasır, konunun çözümünde kiracı ve mal sahibinin mağdur edilmemesi noktasında gerekli çalışmaları yapacağını söyledi.

 

İki bölgenin de en büyük sorununun sanayi sitelerinin dağınıklığı ve kentin içinde yer alması olduğuna dikkat çeken Necip Nasır, "Çeşme'de bir sanayi sitesi, Alaçatı'da bir küçük bir de büyük olmak üzere iki, toplamda da 3 tane sanayi sitesi var. Çeşme'nin misyonu olan deniz, güneş kum sağlık ve termal turizme şehrin içindeki sanayi siteleri uygun olmuyor. Çeşme-Alaçatı ismi İzmir'de ve Türkiye'de çok güzel anılan bir yer, ancak gelip görenler biraz hayal kırıklığına uğruyor. Esnafı ziyaretimizde de kentin içinde sanayi siteleri ile ilgili çok şikayet aldık. Özellikle yaz döneminde sanayi siteleri çevresindeki oteller sanayici esnafa çok baskı yapıyor. Otel sahipleri ile sanayici esnaf arasında yaz döneminde tartışmalar yaşanıyor. Bu durum Çeşme ve Alaçatı'nın kalitesini düşürüyor. Çeşme Belediyesi ve Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın yaptığı çalışmaya destek vereceğim" diye konuştu.

 

"Çalışmaya geldik"

Çeşme'nin AK Parti ile ilgili algının en fazla hissedildiği bölge olduğunun altını çizen AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Necip Nasır, şöyle devam etti: "Biz İzmir için kim çalışırsa onun destekçisi olacağımızı söylemiştik. Çeşme ve Alaçatı'nın böyle bir şikayeti varsa ve bu istek Çeşme'yi hak ettiği noktaya getirecekse elimizden ne gelirse yapacağız. İş dünyasının temsilcisi olarak çıktığım bu yolda esnafımızın arkasında olacağım. Onların istekleri benim için bir görevdir. Ankara ile İzmir arasında köprü olacağım"

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Çeşme, Sanayi, Sitesine, Necip, Nasır, Desteği;, "KİRACI, VE, MAL, SAH
Yorumlar
Haber Yazılımı