Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 12:09
 
Buca rekora koşuyor
EGEOLAY/AK Parti Buca İlçe Başkanlığı, her mahallede iktidar olmak için var gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Buca’nın her köşesinde yaşayan vatandaşlarla kucaklaşmak için açılan mahalle temsilciliklerinde sayı 3’e yükseldi. Açılışa AK Parti İzmir Milletvekilleri de katıldı.
Siyaset Haberi
Buca rekora koşuyor

3. temsilcilik coşkuyla açıldı

AK Parti Buca İlçe Başkanlığı Gediz ve Yaylacık Mahallelerinin ardından ilçe temsilciliklerine bir yenisini daha ekledi. Fırat, Göksu ve Yeşilbağlar mahallerinde vatandaşların sorunlarına çözüm arayacak ilçe temsilciliği coşkulu bir törenle açıldı. Buca’da çok büyük bir hizmet boşluğu olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Mustafa Arslan, “Buca bizim evimiz, işimiz, aşımız, geleceğimiz kısacası her şeyimiz ancak Bucamızın önemli sorunları var maalesef bu sorunları çözme yetkisi belediyenin elinde. Maalesef diyorum çünkü belediye Buca’da kangren olmuş sorunları görmezden geliyor. En basit örneğiyle bugün temsilcilik açtığımız bu 3 mahallenin en büyük problemi imarsızlık ama bunun için hiçbir şey yapılmıyor. Buca’da çöplerin toplanması için her gün 145 Bin TL bir yılda 55 Milyon TL ödeniyor daha doğrusu biz ödüyoruz Bucalılar olarak yeni güne uyandığımız her sabah bu parayı ödüyoruz ertesi gün yine aynı, sonraki gün yine aynı ama sonuç ortada bitmeyen çöp sorunu. İlçemizde trafik en büyük çilelerimizden biri ama belediye ne yapıyor? Tüm hemşerilerimizin elini vicdanına koyarak bunları düşünmesini diliyorum. Diyeceksiniz ki siz ne yapıyorsunuz? Bakın biz hükümetimizin yetkisi dahilinde yapılabilecek tüm çalışmaları Başbakanımız Binali Yıldırım’ın destekleri ve Milletvekillerimizin gayretleriyle Buca’da gerçekleştiriyoruz ve daha fazlasını yapabilmek adına sürekli çalışıyoruz. Trafik sorununa merhem olabilmek için 2 yerden otoban bağlantısı için çalışmalar başladı, Seyfi Demirsoy Hastanemizin acil servisini büyüterek yeniliyoruz, pırıl pırıl bir gençlik merkezi açtık, okul eksiğimizi kapatmak için bu sene ve gelecek sene toplam 40 yeni okul yapmak için çalışmalar çoktan başladı. Ama bu konuda bile belediye yer konusunda bize destek olmamak adına elinden geleni yapıyor. İnşallah 2019’da Buca’da AK Parti belediyeciliği ile birlikte özlenen hizmet anlayışını hemşerilerimizle buluşturacağız.” Dedi.

 

Milletvekillerinden tam destek

Açılışa katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekilleri Necip Kalkan ve Mahmut Atilla Kaya Bucalıların coşkusuna ortak oldu. Arslan’ın yaptığı çalışmaların Buca’da büyük bir heyecan uyandırdığını ifade eden Milletvekilleri, İlçe Başkanlığı’nın çalışmalarına her zaman destek olacaklarını vurgulayarak Arslan ve ekibinin Buca için büyük bir şans olduğunu belirttiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buca, rekora, koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı