Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 11:42
 
Buca’da yüzme kurslarına öğrenci akını
EGEOLAY/Buca Belediyesi’nin karne hediyesi öğrenci akınına uğradı. Bucalı öğrencilerin yarıyıl tatilini ücretsiz yüzme kursuyla renklendiren Buca Belediyesi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ndadüzenlediği eğitimlerde 7-17 yaş arası 416 öğrenciyi yüzme sporuyla tanıştırdı. Tatillerinde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayanBucalı çocuklar keyifle okullarının yolunu tuttu.
İzmir Haberi
Buca’da yüzme kurslarına öğrenci akını

Buca Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatilini ücretsiz yüzme kursuyla renklendirdi. Öğrencilerin sömestre tatilinde eğlenerek öğrenecekleri sportif faaliyetler düzenleyen Buca Belediyesi’nin7-17 yaş gurubu öğrenciler için açtığı ücretsiz yüzme kursu yoğun talep gördü. Buca Belediyesi Yarı Olimpik yüzme havuzunda düzenlenen, 22 Ocak’ta başlayıp 2 hafta süren kursa 416 öğrenci katılarak yüzme öğrendi.

Eğitimler toplam 10 seans olarak yüzme bilmeyen, su yüzeyi ve yüzme bilen olarak 3 kategoride verildi. Uzman antrenörler eşliğinde düzenlenen kurslarda 14 yaş üstü öğrenciler yüzmedeki performanslarına göre su topu çalışmalarına yönlendirildi.

Yüzme eğitimiyle tatillerini daha verimli geçirip, bilgi ve becerilerini geliştiren öğrenciler sosyalleşip yeni arkadaşlar da edindi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buca’da, yüzme, kurslarına, öğrenci, akını,
Yorumlar
Haber Yazılımı