Haber Detayı
21 Nisan 2016 - Perşembe 09:50
 
Bu Kurs İş Garantili!
EGEOLAY - Karabağlar Belediyesi, Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Karabağlar İş-Kur işbirliği ile açılan iş garantili "Gaz Altı Kaynakçılığı" kursunun ikincisi başladı.
Yerel Haberi
Bu Kurs İş Garantili!

Karabağlar'da kurumlar arası işbirliği ile düzenlenen iş garantili  "Gaz Altı Kaynakçılığı" kursu büyük ilgi görüyor. Kursta teorik ve pratik eğitim alan kursiyerler haftanın 2 günü Karabağlar Mesleki Eğitim Müdürlüğü'nde teorik ders alırken, Karabağlar Belediyesi Gediz Asfalt Şantiyesi’nde ise haftanın 4 günü pratik eğitim yapıyor. Kursu başarıyla bitirenler 7 hafta sonunda Milli Eğitim onaylı sertifika alacak ve talep edilen işletmelerde 2 ay sürecek olan işbaşı eğitiminden sonra işe başlayacaklar. Kursiyerlere, aynı zamanda iş kazaları ve meslek hastalıkları sigortası da yapılacak.

 

İş garantili başka kurslar da var

Karabağlar Belediyesi, Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur Karabağlar Hizmet Merkezi işbirliği ile açılan bir diğer iş garantili ahşap montaj elemanı yetiştirme kursu kayıtları da devam ediyor. Kurslara başvuruda bulunmak isteyenler vatandaşlar, Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne şahsen başvurabilecek ya da 414 79 57 numaralı telefon numarasından bilgi alabilecekler. Bunu yanı sıra bu kurslar için Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur Karabağlar Hizmet Merkezi’nden de başvuruların kabul edileceği belirtildi.

 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Bu, Kurs, İş, Garantili!,
Yorumlar
Haber Yazılımı