Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 17:39
 
Bu kez Onur Akay'dan kötü haber geldi
EGEOLAY/Şiddetli ağrıdan dolayı hastaneye kaldırılan Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay acil ameliyata alındı.
Magazin Haberi
Bu kez Onur Akay'dan kötü haber geldi

Sosyal medya adreslerinden çok sayıda ünlü ismin ölüm haberini ve hastaneye kaldırıldığını duyurduğu için, sanat dünyasının felaket tellalı olarak ün yapan ses sanatçısı Onur Akay’ın, bu sefer kendisi hastaneye kaldırılıldı.

Karın bölgesinde deride şişme ve şiddetli ağrı nedeni ile fenalaşarak İstanbul Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan şarkıcı Onur Akay’ın, karın bölgesinde kist olduğu anlaşıldı. Kist teşhisi üzerine Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Meleknur Noyan Genç tarafından acil ameliyata alınan sanatçıdan çıkarılan kist, hemen Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne incelenmek üzere patolojiye gönderildi. Sanatçının ameliyatının başarılı geçtiği öğrenildi.

Gündem yaratacak haberleri ilk olarak Onur Akay twitter hesabında yayınlayarak duyuruyor. Peki Onur Akay kimdir? Aslen nerelidir? ne iş yapıyor? Onur Akay hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde...


Onur Akay Kimdir?
Türk sanat müziği ses sanatçısı, bestekar, şair, yazar, sunucu ve oyuncu kimlikleri ile bir çok başarıya imza atan Onur Akay, 28 Nisan 1977 tarihinde, Ankara'da dünyaya geldi.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi Nazariyatı bölümününde 6 yıl okuduktan sonra Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Ses Eğitimi bölümünü tamamlayan Onur Akay, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça, Süheyla Altmışdört ve Nevin İnam Karındaş gibi dönemin en önemli hocalarından musiki dersleri aldı.
Müzik Kariyeri
MESAM üyesi olan Onur Akay, Türk musikisinde birçok nazariyatçının kabul ettiği Müstear'lı Nikriz, Müstear'lı Hicaz, Zirgüle'li Pençgâh isimlerini verdiği 3 bileşik makam buldu, terkib etti ve takım besteledi. Ayrıca bulduğu makamları, bestelediği örnek eserleriyle tanıttı.
Zeki Müren'in veliahtı olarak tanınmaya başladı!
1990 yılında, henüz 13 yaşındayken yaptığı "Gönlümdeki Bahar" adlı ilk bestesinin sözleri Zeki Müren'e ait.
Akay, ilk albümünü piyasaya çıkardıktan sonra ise, basında Zeki Müren'in veliahtı olarak anılmaya başladı.
Şiirleri Bestelendi!
Sahnelere 1993 yılında çıkmaya başlayan ve TRT repertuarında çok sayıda eseri yer alan Onur Akay'ın, Semahat Özdenses, Erol Sayan, Suat Sayın, Necdet Tokatlıoğlu, Teoman Önaldı, Amir Ateş, Rüştü Eriç, Necdet Varol, Sadun Aksüt, Erdinç Çelikkol, Zeynettin Maraş, Gündoğdu Duran, Turhan Taşan, Osman Babuşçu ve İlgün Soysev gibi unutulmayacak bestekarlar tarafından şiirleri bestelendi.
Eserleri, TRT sanatçıları ve ünlü isimler tarafından albümlerde ve canlı yayınlarda okundu. Üç şiiri Türk pop müziğinin öncülerinden Erol Büyükburç tarafından bestelendi.
Sanat Güneşimiz Zeki Müren'in doğum günü olan 6 Aralık tarihi ise, Onur Akay'ın TRT Müzik'te yaptığı öneri ile, ilk defa 2012 yılında Türk Sanat Müziği Günü olarak kutlandı.
Bu Gece Kalıyorum isimli ilk stüdyo albümünü 1997 yılında, "Yaşar Kekeva Plakçılık" etiketiyle yayınladı ve büyük bir başarı elde etti.
İstanbul Ağlıyor isimli ikinci stüdyo albümünü ise, 2001 yılında piyasaya sürdü ve bu albümden bir video klip çekti. Klip şarkısı olan "İstanbul Ağlıyor" listelerde ilk sıraya çıkmayı başardı ve bu şarkısıyla tüm Türkiye tarafından tanındı.
Onur Akay'ın çok sayıda ödülü bulunmaktadır.
Oyunculuk Kariyeri!
Onur Akay, 1991 yılında Ankara Gazi Eğitim Fakültesi Tiyatro Kulübü'nde, Güngör Dilmen`in yazdığı "Kurban" adlı tiyatro eseri ile, "Murat" rolünde çocuk oyuncu olarak oyunculuğa başladı.
1997 yılında "Mahallenin Muhtarları" ve 2004 yılında "Şöhretler Kebapçısı" isimli iki dizide rol alarak oyunculuğu sürdürdü. 2015 yılında ise, "Oklarla Dans" isimli sinema filminde, gazino patronu rolünü üstlendiği basında yer aldı.
Sunuculuk Kariyeri
1992 yılında, Ankara radyolarında Türk sanat müziği programları hazırlayıp sunan Onur Akay, ünlü oyuncu Semih Sergen’den diksiyon dersleri aldı.
Radyolarda, sunuculuğa ve spikerliğe üç yıl devam etti.
2011 yılında "Keyf-i Muhabbet" ve 2012 yılında ise, "İftar Lezzeti" isimli iki ayrı televizyon programı sundu. Ayrıca, ünlü sunucu Müge Oruçkaptan'la beraber çok sayıda "Bayram Özel" ve "Yılbaşı Özel" televizyon programları sunan Akay, birçok ünlü ismi programlarına konuk etti.
Yazarlık Kariyeri
1998 yılında, 245. sayıdan itibaren başladığı "ANA" isimli kültür ve sanat dergisinde, uzun yıllar köşe yazarlığı yaptı.
Onur Akay, son yıllarda ise kendi sosyal medya adreslerinden yazdıkları ile, Türkiye'nin en büyük gazeteleri ve ulusal haber kanalları tarafından sürekli kaynak gösterilince, 2014 yılında Haber Artı Türk'ün siyasi yazar kadrosuna alındı. Halen, Haber Artı Türk ve Aydınlık Gazetesi'nde yazıları yayınlanmaktadır. Yazdıkları ile binlerce haberde kaynak gösterilen Onur Akay, kısa sürede ulusal basın ve medyada büyük bir güven kazandı.
Albümleri
1997 - Bu Gece Kalıyorum
2001 - İstanbul Ağlıyor
2006 – Kavuşmak Yokmuş Kaderde (Single)

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Bu, kez, Onur, Akay'dan, kötü, haber, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı