Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 13:22
 
BU KEZ ESNAF FESTİVAL YAPTI
EGEOLAY/Bu yıl ikincisi düzenlenen ve esnafların kendi kampanyalarını duyurduğu Esnaf Festivali, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Bölgeye ticari hareketlilik katmak ve yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla düzenlenen etkinlik 5 gün sürdü.
Yerel Haberi
BU KEZ ESNAF FESTİVAL YAPTI

Uşak Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın desteği ile Uşak’ta gerçekleştirilen Esnaf Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Mehteran gösterilerinin yapıldığı ve animasyon ekiplerinin birbirinden özel şovlar yaptığı etkinlikte 7’den 70’e tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Esnaf ile vatandaşların çeşitli kampanyalar aracılığı ile buluşturmayı, yerel ekonomiyi canlandırmayı hedefleyen festival, 5 gün boyunca devam etti.

 

Festivale katılan ve esnafa desteğin önemine ve yerel ekonominin güçlü olması gerektiğine vurgu yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ikincisi düzenlenen festivalin önemli katkılar sağladığını ve festivalin gelenekselleşmesini planladıklarını söyledi. Yerel ekonominin güçlü olması ve büyümesi için esnafa desteğin süreceğini belirten Cahan, şunları söyledi: “Uşak’ta düzenlediğimiz Esnaf Festivali, il genelinde esnaflarımızın bir araya gelmesini, çeşitli gösteriler eşliğinde halkımızla buluşarak hem eğlenmeyi hem de ticaret yapabilmeyi mümkün hale getirmeye çalıştık. Esnaflarımız kampanyalarını duyurdu, halkımız alışverişini yaptı. Bu sayede yerli ekonomimiz hareketlendirmeyi hedefledik. Gelecek yıl da yeniden düzenlenmesini umuyorum. Bu güzel ve anlamlı organizasyonda emeği geçen ve organizasyona katılan herkese teşekkür ediyorum.”

 

Uşak ilk kadın ahiyi seçti

Renkli görüntülerin yaşandığı festivalde kuaförlük mesleği yapan Semra Güven, Uşak'ın ilk kadın ahisi seçildi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yılın ahisi seçilen Semra Güven, kaftan giydi. Güven’e ödül de takdim edildi.

 

Etkinliğin son gününe Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekilleri Alim Tunç ve Mehmet Altay, CHP Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Sadettin Öztürk ile diğer odaların başkanları da katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, KEZ, ESNAF, FESTİVAL, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı