Haber Detayı
18 Şubat 2018 - Pazar 11:29
 
Bornova’da park hamlesi
EGEOLAY/Bornova Belediyesi, ilçeye bir yandan yeni parklar kazandırırken bir yandan da mevcut parkları yenilemeye devam ediyor. Yeşilova Mahallesi 4004/1 ve 4012/1 ile 4016/1 sokaklar arasındaki alanda toplam 855 metrekare alandaki park yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.
- Haberi
Bornova’da park hamlesi

Bornova Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’nde bulunan mevcut parkı yenileyerek hizmete açtı. Yenileme çalışmaları kapsamında Yeşilova Mahallesi 4004/1 ve 4012/1 ile 4016/1 sokaklar arasındaki parkta kapsamlı yenileme çalışmaları yapıldı.

Yapılan tadilat çalışmaları kapsamında 220 metrekare olan çocuk oyun alanının zarar görmüş kauçuk zemin kaplaması yenilendi. Oyun alanında bulunan oyun grubu ve elemanları değiştirilerek,  3 kuleli oyun grubu, 1 adet ikili tahterevalli, 2 adet ikili salıncak ve 1 adet döner kase montajı tamamlanarak, aynı anda 11 kullanıcıya kullanım imkânı sağlandı.

Bölge sakinlerinin kullanması amacıyla, mevcut açık hava sor aletleri alanı değerlendirilerek alanda bulunan eski spor aletleri değiştirilmiş ve çiftli uzay yürüyüşü aleti, bel esnetme aleti ve bisiklet/ step aleti olmak üzere toplam 3  adet açık alan spor aleti koyuldu. Toplam alanı 855 metrekare olan parkın, 280 metrekaresi yeşil alan, 332 metrekaresi sert zemin, 243 metrekaresi de çocuk oyun alanı ve spor alanı olarak kullanılıyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bir yandan yeni parklar yaparken bir yandan da mevcut parkları bulunduğu bölgedeki insanların ihtiyaç ve taleplerine göre yenilediklerini belirterek, “İlçemize daha geniş yeşil alanlar, daha güzel parklar kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bornova’da, park, hamlesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı