Haber Detayı
26 Mayıs 2015 - Salı 14:12
 
Bornova’da “etik” buluşma
EGEOLAY-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Çağatay Üstün, “Etik Bir Yaşam Mümkün müdür?” konulu söyleşide Bornovalılarla buluştu. 25-31 Mayıs Etik Haftası kapsamında Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen söyleşi ilgiyle dinlendi. Doç. Dr. Üstün, toplumsal yaşama etik ve ahlakın hakime olacağı bir döneme girileceğini söyledi
İzmir Haberi
Bornova’da “etik” buluşma

Bornova Belediyesi, toplumda etik bir bilinç oluşturmak için çalışmalar yapan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Çağatay Üstün’ü Bornovalılarla buluşturdu. 25-31 Mayıs Etik Haftası kapsamında Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen söyleşide çarpıcı değerlendirmeler yapan Doç. Dr. Üstün, etiğin başta hukuk olmak üzere tüm değerlerin üstünde olduğunu söyledi.

 

Topluma etik hakim olacak

 

Siyasetin toplumsal yaşamdaki hakimiyetinin sona ereceğini, bunun yerine etik ve ahlakın hakim olacağı bir döneme girileceğini öne süren Doç. Dr. Çağatay Üstün, cinsiyet ayrımcılığından, mobinge, avcılıktan, evliliğe pek çok konuyu etik açıdan değerlendirdi. Doç. Dr. Çağatay Üstün, “Onurla bitirilmesi gereken en önemli görev yaşamdır” dedi.

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: Bornova’da, “etik”, buluşma,
Yorumlar
Haber Yazılımı