Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 14:14
 
Bayraklı’da coşkulu kongre
EGEOLAY/CHP Bayraklı 4. Olağan kongresi Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Şölen havasında geçen kongre öncesi partililer halay çekti.
Siyaset Haberi
Bayraklı’da coşkulu kongre

Sanatçı Pınar Bademli Kaya’nın söylediği türküler kongreye renk kattı. Kongre salonuna, “Ben değil biz varız”, CHP’de birlik Bayraklı’da kardeşlik”, “Sevdamız Cumhuriyet Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk” pankartları asıldı. Kongrenin divan başkanlığını Rıfat Özer yaptı. Geniş katılımla gerçekleşen kongreye Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper tek aday olarak girdi. Kongre blok listeyle yapılması delegeler tarafından kabul edildi. Oy kullanma işlemi öncesi Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve Alper, Gümüşpala Mahallesi Muhtarı İbrahim Balıkçı’nın yakasına altı oklu rozeti taktı.  

 

BAYRAKLI KALE OLDU

Seçim öncesi konuşan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, “Bayraklı ilçe olduktan sonra tüm mahallerimizde gece gündüz demeden çalıştık. Cumhuriyet Halk Partisi Bayrağını Bayraklı’ya hep birlikte diktik. Ne mutlu Bayraklılara ne mutlu CHP’lilere ki böyle çalışkan bir belediye başkanımız var. 2014 seçimlerinde yerel yönetim ile örgütün uyum içerisinde çalışmasının meyvesini aldık ve seçimi kazandık. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bayraklı artık İzmir’in merkezi haline gelmiştir. Bayraklı, insanların gözbebeği, Cumhuriyetin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kalesi olmuştur” dedi.

TEK KİŞİ KALANA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Alper sözlerine şöyle devam etti:

“Bazı Milletvekillerimize önerim var. Biz onları seçerek Ankara’ya gönderdik. Onlardan projeler üretmesini, partimizi iktidar yapmalarını istedik. Mahallerde, kahvelerde belediye başkanını eleştirerek iktidara gelemezsiniz. Delege seçimlere müdahale ederek bir yerlere gelmezsiniz. Bu kentin sorunun bilen yerel yöneticilerdir. Belediye başkanıdır, ilçe örgütleridir. Biz onları bizi temsil etsin diye meclise gönderdik. Birbirimizle uğraşması bırakacağız. Bugün baktığımızda ülkemizde baskı rejimi, korku imparatorluğu ve haksızlık karşısında mücadele ediyoruz. Genel başkanımızı, belediye başkanlarımızı, cumhuriyetçileri tehdit ediyorlar. Sizin bizi tehdit etmeye nefesiniz yetmez! Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri mücadelelerine tek kişi kalana kadar mücadele edeceğiz. Kimin ilçe başkanı, yönetim kurulu üyesi, il delegesi olduğu önemli değil.  İçe dönük tartışmaları burada bırakıp dışa dönük çalışmalar yapmalıyız. Bayraklının tümünün hizmetindeyiz. Belediye Başkanımız Hasan Karabağ’a yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine örgütümüz adına teşekkür ediyorum”  

 

KIRILMADAN YORULMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, herkesin CHP’nin iktidar olması için çalışması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Listeye girdim, girmedim gibi tartışmaları önemsiz. Başımızdaki bela hepsinden önemli. Ben önüme bir tercih koyuyorum. Türkiye AKP iktidarından kurtulsun, 2019’da parlamenter sistemi getirecek bir ortam oluşturulsun, bu partide sade bir üye olmaya razıyım. Belediye başkanlığı olmasa da olur. 2019’u kendi açımızdan, demokrasi açısından çok tehlikeli süreç olarak görüyorum. Fütursuz bir iktidar var. Kararname ile görevden alıyorlar. Seçilmişlerin hiç hükmü olmuyor. ‘2019’dan sonra belediye başkanlarını atayacağım’ diyorlar. Belediyeler nasıl kayyum atadılar aynısı yapmayı planlıyorlar. Belediye seçimi felen de olmayacak. Gidişat onu gösteriyor. Kırılmadan, darılmadan birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bugün birlik günü. Çok vahim bir durumdayız. Ben herkesin kişiselliği bir kenara bırakıp birlik olunması gereken zamanın geldiğini ve geçtiğini düşünüyorum. Belediye başkanı olayım diyenler, başka partilere gidip çalıştılar. Parti içi muhalefet burada olur, eleştirir. Ondan sonra partisinin tüm etkinliklerine katılır. Seçilemediği zaman başka partiye gidip çalışanlar düzene yardımcı olurlar. Onlar partili değildirler. Bu iktidarın maşası olurlar. Seçilen arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Yeter ki CHP, iktidar olsun. Yeter ki Atatürk’ün partisi hakim olsun. Gerisi hikaye” dedi.     

BAYRAKLI BAŞARDI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise, “Ben şu anda Bayraklı CHP ilçe kongre üyesiyim. Bundan da iftihar ediyorum, gurur duyuyorum. Bu görevi verenlere teşekkür ediyorum. Bayraklı bir mozaik. Mozaik güzel ama ustası da güzel. Bayraklı Türkiye’nin her yöresinden barındıran bir kent. Bütün bu insanların milli müştereklerde birleşmesi, belli bir hedefe yürümesi bir organizatör istiyor. Ben her zaman söylüyorum. İnsanlarla kucaklaşmamış, güzel bir arsa gördüğü zaman rantı düşünen, kendi çıkarlarını toplumun üzerleri üzerinde tutan insanlarla bu işi yapamazsınız. Bu işi gerçekten yerel yönetimlerde güçlü ve samimi belediye başkanlarıyla yapabilirsiniz. Hasan Karabağ bunu başardı. İlçede de birlik ve beraberlik içerisinde bir dönem geçti. Şimdi yeni bir döneme başlıyoruz.  Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana kötü bir döneme düşmedi. Geleceğimiz şüpheli. Eskidende bu memlekette siyasi çatışmalar vardı. Ama kimsenin rejimle ilgili bir kuşkusu yoktu. Şuanda endişemiz var. Avrupa Birliği, ABD Türkiye’yi kendi dümenine sokmak için, istediklerini yaptırmak için tek şeyi yıkmak zorundalar. Atatürk’ü ve CHP’yi! Bütün bu şer güçlerin karşısında örgütlü tek güç CHP’dir. Ama biz buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

 

Konuşmaların ardından seçime geçildi.

 

Alper’in ilçe yönetim kurulu asil listesi:

 

“Nilgün Alpaslan, Kurtuluş Baytar, Belgin Bıçakçıoğlu, Ramazan Bulut, Mehmet Ceylan, Gülçin Deriner, Cihat Işık, Elif Karakuş, Gül Kaygusuz, Necla Ketenci, Emine Sezinç, Coşkun Şahin, Turgay Topal, Hatice Topbaş, İrfan Toprak, Metin Uyma”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayraklı’da, coşkulu, kongre,
Yorumlar
Haber Yazılımı