Haber Detayı
03 Şubat 2015 - Salı 09:25
 
Bayraklı’da çocukların sinema keyfi
EGEOLAY-Bayraklı Belediyesi yarıyıl tatiline giren öğrencilere sinema keyfi yaşattı. Kimi hayatında ilk kez beyaz perdeyle tanıştı kimi izlediği çizgi filme defalarca gitti. 25 Ocak’ta başlayan ücretsiz sinema gösterimlerine ilçenin farklı okullarında okuyan çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
İzmir Haberi
Bayraklı’da çocukların sinema keyfi

Okulların kapanmasıyla birlikte karne sevinci yaşayan öğrencilere bir hediye de Bayraklı Belediyesi’nden geldi. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Haydi çocuklar sinemaya” etkinliğinde “Sevimli balık Pupi” ile “Ejderhanı nasıl eğitirsin 2” adli animasyon çizgi film çocuklarla buluştu. Bayraklılı çocuklar animasyon çizgi film izlemenin keyfini doyasıya yaşadı. İhsan Alyanak ve Postacılar Kültür Merkezi ile Onur Açık Hava Tiyatrosu salonunda ücretsiz gösterilen filmlere ilgi de yoğun oldu. Çocuklar boş koltuk bulmakta zorlandı. Ek seanslar koyuldu.

SÖMESTR HEDİYESİ OLDU

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, öğrencilere yarıyıl tatili hediyesi verdiklerini belirterek, “Çocuklarımız okulların açıldığı Eylül ayından bu yana yoğum bir tempoda geçirdi. Ücretsiz sinema gösterilerimize yoğun ilgi oldu. Birçok çocuğun da ilk kez sinema izlemesine olanak tanıdık. Keyifli dakikalar geçirdiklerinin haberini aldık. Bu durum hem öğrenci velilerini hem de bizleri memnun etti” dedi. 

Kaynak: (EGEOLAY) - EGE OLAY Editör:
Etiketler: EGEOLAYBayraklı, Belediyesi, yarıyıl, tatiline, giren, öğrencilere, sinema, keyf
Yorumlar
Haber Yazılımı